Xiaomi Smart Band 8: En Farklı Tasarıma Sahip Akıllı Bilekliklerden Bir Tanesi

Güney Koreli teknoloji şirketi Xiaomi’den akıllı bileklik pazarına yönelik yeni ve farklı bir hamle geldi: Xiaomi Smart Band 8. Ürün, tasarım detaylarıyla diğer pek çok üründen rahatlıkla ayrılabiliyor. Bu, farklılık arayan kullanıcıların dikkatini çekecektir.

Xiaomi, yeni akıllı bilekliği Xiaomi Smart Band 8’i görücüye çıkardı. “Akıllı bileklik” diyoruz ama, bu ürünü farklı formlarda da kullanabilmek mümkün. Şirket, bir yandan aktivite takibi yapmanızı bir yandan da tarzınızı tamamlayıcı niteliklerde kullanım tercihleri gerçekleştirmenizi istiyor. Mesela, bu ürünü isterseniz bir kolye gibi kullanabilir, isterseniz spor ayakkabınıza dahi entegre edebilirsiniz!

Xiaomi Smart Band 8: En Farklı Tasarıma Sahip Akıllı Bilekliklerden Bir Tanesi

Xiaomi Smart Band 8, hem spor hem de moda tutkunları için

Xiaomi Smart Band 8, paylaştığımız görsellerden de görebileceğiniz üzere, çok amaçlı kullanım hedefleyen bir ürün. Dolayısıyla cihaz, diğer pek çok akıllı bileklikten farklı bir konumda yer alıyor.

Ürünü ister bir deri kayışla, isterseniz de bir metal örgü kayışla kullanabilirsiniz. İsterseniz kayıştan rahatlıkla çıkarabilir ve bir kolye gibi de kullanabilirsiniz.

Mesela, yürüyüş ve koşu aktivitelerini sıklıkla gerçekleştiren biri misiniz? Öyleyse ürünü spor ayakkabınıza entegre edebilir ve bu sayede daha doğru veriler elde edebilirsiniz.

Xiaomi Smart Band 8: En Farklı Tasarıma Sahip Akıllı Bilekliklerden Bir Tanesi

Peki teknik ve yazılımsal özellikler neler?

Smart Band 8, 1.62 inç Amoled ekranla geliyor. Bu ekran, 60Hz tazeleme değerine sahip ve ortam ışık düzeyine göre otomatik parlaklık ayarlaması yapabiliyor.

Cihazın bünyesinde kalp ritmi takibi için bir sensör var. Ayrıca uyku takibi ve akıllı bildirimler gibi özelliklere de sahip. NFC özellikli versiyonu, mobil ödemeler için kullanılabiliyor. Yetkililer, bu akıllı bilekliğin 5ATM, yani 50 metre derinliğindeki suda dahi çalışabileceğini bildiriyor. Bu da yüzmekten hoşlananlar için güzel bir detay.

Üründe Sudoku, 2048, çeşitli matematik oyunları ve hatta boks benzeri bir oyun bile var. Ürün bileğinizdeyken, havaya yumruk atıyor ve ne kadar güçlü olduğunuzu test edebiliyorsunuz.

Seçeneklerin artırılması önemli

Özellikle tasarım ve kayış seçenekleri tarafında akıllı saatlerin pek çok imkân sunduğunu biliyoruz. Artık akıllı bilekliklerin de daha fazla seçenek sunmaya başlaması sevindirici. Bu, uygun fiyata ürün arayanlar için de önemli aynı zamanda.

Smart Band 8, şu an Çin’de satışta. Ürünün standart versiyonu 35 dolar, NFC’li versiyonu da 40 dolara satılıyor. Tabii ayrıca satılan kayışlar da var. Ürünün global, yani dünya çapında satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik merak konusu. Tahminimiz, yakın zamanda sevindirici haberler alabileceğimiz yönünde.

İlgili Haberler

>> Evil Dead Rise İzledik! Yılın En İddialı Gerilim Filmi!