Xiaomi, telefonlarının yanında ultra hızlı şarj aleti verecek!

Xiaomi, telefonlarının yanında ultra hızlı şarj aleti verecek!

55w hızlı şarj
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin modellerinde kutu içeriğinden çıkması beklenen 55W hızlı şarj aleti, Çin Zorunlu Sertifika programında görüldü. İşte detaylar.

Xiaomi, uygun fiyatlı modellerinin yanı sıra aksesuarlarıyla da kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Xiaomi, yakın zamanda, Apple’ın yeni iPhone modellerinin kutu içeriğinde şarj aleti çıkmayacağı haberine karşın, Twitter hesabı üzerinden ‘’Endişelenmeyin, Mi 10T modelimizin içinde şarj aleti mevcut’’ yazarak Apple’a gönderme yapmıştı. Kullanıcılar, Apple’a bu konuda sitem ederken Xiaomi’den şarj aleti konusunda yenilik geldi. Ortaya çıkan belgelere göre, Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin amiral gemisi modellerinin kutu içeriğinden 55W hızlı şarj cihazı çıkacak.

55W hızlı şarj aleti Redmi ve Xiaomi kutularından çıkacak

Çin Zorunlu Sertifikası (CCC)’de görülen belgelere göre, Xiaomi ve Redmi’nin amiral gemisi modellerinde kutu içeriğinde bulunması beklenen MDY-12-EQ model numarasına sahip, 5A’da 11V ile şarj oranını destekleyen bir şarj aleti görünüyor. Şu ana kadar amiral gemisi modellerinde en fazla 33W şarj aletini telefon modeliyle birlikte gönderen Redmi, 55W şarj aletini de göndermek için hazırlıklara başladı.

55W hızlı şarj

Twitter’da Digital Chat Station kaynağına göre Xiaomi ve Redmi’nin orta seviye cihazlarında da söz konusu 55W hızlı şarj cihazı, kutu içeriğinde bulunacak. Henüz resmî bir açıklama olmasa da söz konusu amiral gemisi modellerinde 55W hızlı şarj cihazının bulunması bekleniyor. Yakın zamanda piyasaya sürülecek Redmi ve Xiaomi amiral gemisi modellerinin kutu içeriğinde bu durumun kesinliği belli olacaktır.

Akıllı telefon üreticileri, kutu içeriklerini sınırlandırmanın amacını her ne kadar çevreye verilen zararın azaltılması olarak gösterse de asıl amacın, hızlı şarj cihazlarının ekstra satılması olarak görülüyor. Kutu içeriklerinin kısıtlandığı bu dönemde Redmi markasından böyle bir haber görmek, Redmi kullanıcıları için ince düşünülmüş hoş bir haber olmuş. Xiaomi gibi teknoloji devlerinin, akıllı telefonlarının kutu içeriğinde kulaklığın da bulunması gerektiği düşünülüyor. Umarız tüm markalar hızlı şarj cihazlarını ve kulaklıklarını ekstradan satmak yerine, cihazlarının kutu içeriğinde kullanıcılarına sunarlar.

İlgili Haberler

>> MIUI 12 güncellemesi Redmi Note ailesine ve Mi 8’e geldi

>> Xiaomi Mi 11 200 MP kamera ile geliyor


CEVAP VER