Xiaomi ve Leica ‘dan Yeni Telefonlar Geliyor! Güle Güle Huawei

Xiaomi ve Leica

Ve söylentiler nihayet resmiyet kazandı. Akıllı telefon pazarında son yılların yıldız isimlerinden Çinli Xiaomi, kamera tarafında elini güçlendirmek için stratejik bir ortaklığa imza attı ve bir dönem Huawei ile yol alan ünlü Leica ile anlaştı. Bu, firmanın yeni telefonlarında kamera tarafında çok daha iddialı olacağının kanıtı.

Xiaomi, kamera teknolojileri üzerine çalışmalar yürüten ünlü Alman firması Leica ile anlaşmaya vardı. Mobil kamera teknolojilerinde yeni bir dönemin başlangıcını müjdeleyen bu gelişme, şüphesiz rakip firmaları da etkileyecektir. Özellikle de Huawei’yi. Bildiğiniz gibi Huawei, özellikle amiral gemisi telefon modellerinde Leica ile hareket ediyordu ve sarsıntısız video çekimlerinden yüksek kapasiteli zoom detaylarına kadar pek çok heyecan verici özellik tanıtmıştı. Şimdi sahne sırası Xiaomi’nin. Tabii bu yeni dönemde Huawei’nin nasıl stratejiler uygulayacağı da merak konusu.

Bülten: Xiaomi ve Leica, mobil fotoğrafçılık tarafında aynı düşünceleri paylaşıyor ve mobil kamera deneyimlerini bir sonraki seviyeye taşımak istiyor.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Xiaomi CEO’su Jun said, hem Xiaomi hem de Leica’nın mobil fotoğrafçılık tarafında fikirlerinin ve arayışlarının aynı olduğunu ve dolayısıyla kullanıcı deneyimini en uç noktada daha iyi hale getirebilmek için çalışmaları sürdüreceklerini belirtiyor.

Xiaomi ve Leica Yeni Telefonlar Geliyor! Güle Güle Huawei...

Leica, Xiaomi 12 Ultra ile görünebilir

Xiaomi ile Leica’nın ortaklık kuracağına dair geçtiğimiz seneden bu yana söylentiler vardı ve nihayet resmiyet kazandı. Bir başka söylenti ise, Xiaomi 12 Ultra ‘da Leica ürünü kamera dizilimine yer verileceği bilgisiydi. Güncel söylentilerde de bundan söz ediliyor.

Leica kamera kurulumlu Xiaomi 12 Ultra, muhtemelen önümüzdeki temmuz ayında resmiyet kazanacak.

Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro’yu ülkemizde satışa sunmuştu

Xiaomi 12, firmanın Snapdragon 8 Gen 1 işlemci kullandığı yeni amiral gemisi modellerinden bir tanesi. Aynı zamanda 6,28 inç değerde ekrana sahip, ki bu ekranda 120Hz değerine kadar tazeleme sunulabiliyor.

Xiaomi 12 Pro ise, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcinin yanında 6,73 inç değerde büyük bir ekrana sahip ve bu ekran da 120Hz tazeleme değeri sunabiliyor.

İki telefonun da hem kamera hem de pil tarafında dikkat çekici özellikleri var.

Eh, elimizde şu an böyle ürünler varken Xiaomi 12 Ultra ‘nın haliyle daha iyi olması bekleniyor ve bu da şimdiden bizi heyecanlandırıyor açıkçası.

İlgili Haberler

>> Samsung, Pokemon Temalı Galaxy Buds 2 Kulaklıklarını Görücüye Çıkardı