Xiaomi Yanlışlıkla Paylaştı: Beklenen Model Geliyor!

Xiaomi

Xiaomi Redmi Pad modeli, yanlışlıkla kullanıcılarla paylaşıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen tablet hakkında ortaya çıkan detaylar.

Son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu durumun en büyük sebebinin ise, 2019’un sonlarında Dünya’yı etkisi altına alan pandemi. Çünkü pandemi sebebiyle, bütün okullar ve çoğu iş yeri uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçti. Çoğu insan, en başlarda bu sürecin geçici olduğunu düşünerek, kısa süreli idare edecek tabletler talep etmeye başladı. Ayrıca dizüstü bilgisayara fazla para vermek istemeyen vatandaşlar da tabletlere yöneldi. Pandemi etkisinin devam ettiği dünyada hala tabletlere olan talebin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Xiaomi ise, hem günlük kullanımda hem de oyun konusunda iyi iş çıkartacak bir tablet üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Xiaomi, yanlışlıkla Redmi Pad tabletin görüntüsünü paylaştı. Hakkında birçok sızıntıya şahit olduğumuz Redmi Pad tablet modelinin, tanıtımının yakın olduğu düşünülüyor. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Yanlışlıkla Paylaştı: Beklenen Model Geliyor!

Bildiğiniz üzere önümüzdeki haftalarda Xiaom­i 12T serisinin tanıtılması bekleniyor. Söz konusu lansmanda Xiaomi’nin yeni tablet modelinin de tanıtılacağına dair sızıntılar mevcuttu. Ne yazık ki Redmi Pad olarak isimlendirilmesi beklenen yeni tablet modeli, Ekim ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Xia­omi Kuveyt resmi Instagram hesabı, yanlışlıkla Redmi Pad’in tasarımının açıkça belli olduğu bir paylaşımda bulundu. Görseli incelediğimizde ise tabletin arka tasarımının, renginin açıkça belli olduğunu görüyoruz. Zaten söz konusu model hakkında Xiaomi tarafından resmî bir açıklama olmasa da, özellikle teknik tarafta ortaya çıkan detaylar bulunuyordu.

Xiaomi

İddialara göre Xiaomi Redmi Pad, 2x Cortex-A76 (2.2GHz) ve 6x Cortex-A55 (2.0GHz) çekirdeklerine sahip olan orta segment olarak tabir edebileceğimiz, MediaTek MT8781 yonga setini kullanıyor. Piyasada sıkça karşımıza çıkan Helio G99 yongasının farklı bir versiyonu olarak adlandırabiliriz. 11.2 inçlik bir ekrana sahip olacağı iddia edilen model 7.800 mAh’lık kapasite ile gelecek ve bu pili desteklemek için 22.5W hızlı şarjı da destekleyecek. Ekranın 2K çözünürlüğünde olacağı da sızdırılan bilgiler arasında. Fiyat tarafında ise 250 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Fiyatlarındaki Zam İsyan Ettirdi: Dur Daha Alamadık Ki