Yakında tanıtılacak Samsung Galaxy A82 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Samsung Galaxy A82 5G

Samsung’un yakında tanıtacağı modeli Galaxy Quantum 2, diğer adı ile Galxy A82 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte özellikleri

Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy A80 modelini piyasaya sürmüştü. Söz konusu modelin en büyük öne çıkan özelliği ise ön kamerasıydı. Galaxy A80’in ön kamerası son derece tatmin edici harika fotoğraflar çekiyordu. Hatta bu modelin ülkemizde de hala ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Galaxy A80 modelinin Türkiye fiyatlarına baktığımızda ise 6000-6500 TL bandında satıldığını söyleyebiliriz. Fiyat biraz yüksek gelmiş olabilir. Fakat sunduğu özelliklere göre gayet makul bir ürün olduğunu söylemekte fayda var. Üzerinden iki sene geçtikten sonra serinin yeni modeli hakkında ilk detaylar Console’da listelendi. Galaxy A Quantum 2 veya Galaxy A82 olarak adlandırılan, uzun süredir beklenen serinin yeni modeli hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A82 neler sunuyor

En son 2019’da karşımıza çıkan Galaxy A80 serisinin yeni modeli tanıtım için gün sayıyor. Bazı bölgelerde Galaxy Quantum 2 olarak adlandırılacak cihaz, Türkiye’de satışa sunulduğu takdirde Galaxy A82 isminde piyasaya sürülecek. Ayrıca serinin önceki modellerinin de Türkiye’de satıldığını hesap edersek, yakında tanıtılacak yeni modelin de ülkemize giriş yapacağına kesin gözüyle bakılıyor.

galaxy a82

Yakında tanıtılacak modelin kanlı canlı kutusunun ortaya çıktığını belirtelim. Kutuyu incelediğimizde Galaxy Quantum 2 adına sahip olduğunu görüyoruz. Bu isim bölgelere göre farklılık gösterecektir.

galaxy a82

120 Hz tazeleme oranı ve 800 nit parlaklık sunacak olan 6.7 inçlik ekran boyutu ile gelen model, AMOLED panel kullanacak. Teknik özelliklerine baktığımızda ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 855+ yonga setine sahip olduğunu görmekteyiz. Orta seviye bir cihaz için bir hayli yeterli olduğunu söyleyelim. Ayrıca 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak model, 64 MP ana kameraya da sahip olacak. Diğer lensler hakkında ise henüz sızdırılmış bir bilgi bulunmuyor.

4.500 mAh bir pil kapasitesi bulunan Galaxy A82, bu pili 25W şarj ile destekleyecek. 23 Nisan’da tanıtılacak modelin, ne zaman Galaxy A82 adı ile farklı bölgelerde satışa sunulacak, henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>>  Samsung Galaxy M42 5G, Snapdragon 750G yonga setiyle GeekBench’te görüldü

>> Xiaomi’nin ilk katlanabilir modeli Mi Mix Fold tanıtıldı: Yarışa Xiaomi de dahil oldu!