Huawei P50, yenilenmiş kamera kurulumu ile karşımıza çıktı

Huwaei P50
Google News Abone Ol

Huawei P50 prototip fotoğrafları ile görüntülendi. Yeniden tasarlanmış kamera kurulumu, birçok kullanıcıyı heyecanlandırmış durumda.

Piyasaya girdiği ilk günden bu yana çok hızlı bir gelişme sergileyen Huawei, şirket değeri olarak da hızlı bir ivme kazandı. Bu hızlı ilerleme süreci ABD tarafından pek hoş karşılanmadı ve büyük bir engelleme operasyonu başladı. Bunun sonucunda Huawei, bütün ABD şirketlerinin hizmetlerinden engellendi. Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC de firmayı engelleyenler listesine girdi. Fakat bu süreçten sonra akıllı telefon alanında Huawei için ne kadar zor zamanlar olsa da, bir şekilde ilerleyebildi diyebiliriz. Kendi aplikasyon uygulaması dahil birçok hizmeti yeni telefonlarında uygulamaya başlayan Huawei, her ne kadar ön yargı ile karşılanıyor olsa da kusursuz çalışıyor. Fakat bazı durumlarda tabii ki Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Bunun gibi konularda hala eksik kaldığını söyleyebiliriz.

Huawei P50, yeni kamera kurulumu tasarımı ile karşımızda

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, serinin önceki modellerinin aksine, farklı bir kamera dizaynı görmekteyiz. Dörtlü kameranın kullanılacağı iddia edilen modelde, dört kameranın da dair içine yerleştirildiğini görmekteyiz. Bu daire biçimindeki kamera kurulumunun alt tarafında ise LED flaş bulunuyor. Söz konusu kameraların çözünürlüğü hakkında henüz net bir bilgi yok. Haziran’da tanıtılması beklenen modelin kameraları hakkında net bir bilgi vermek zaten yanlış olur. Fakat önümüzdeki aylarda, sertifikalar ile birlikte yeni modelin teknik ayrıntıları da sızdırılacaktır.

Huwaei P50

Yeni serinin HarmonyOS 2.0 ile kutudan çıkması bekleniyor. Ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde, geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan tasarımdan bir hayli farklı olduğunu görmekteyiz. Önceki tasarımda iki farklı daire içine alınmış kameralar bulunuyordu. Bazı kaynaklar, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan tasarımın da, seriye ait bir başka modele ait render görüntülerinin olduğunu iddia ediyor.

Serinin Haziran ayında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Fakat bazı kaynaklar bu görüntülerin yalnızca nabız yoklamak için olduğunu düşünüyor. Yani Huawei, söz konusu serisini piyasaya dahi sürmeyebilir. Önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi serisinin akıbeti belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Band 6 resmiyet kazandı: Mi Band 6’ya büyük rakip!

>> Akıllı Telefon Üreticileri LG Üzerinden Ders Almalı: Sektörel Rekabet Giderek Sertleşiyor


CEVAP VER