Samsung Galaxy M42 5G, Snapdragon 750G yonga setiyle GeekBench’te görüldü

Samsung Galaxy M42 5G

Samsung Galaxy M42 5G modelini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. İşte yakında tanıtılacak model hakkında sızdırılan tüm detaylar.

.

Samsung, her bütçeye akıllı telefon üretmeye devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl gördüğümüz M serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle M31 serisi, uygun fiyata satışa sunulan ve yüksek performans gösteren bir model olduğu için ülkemizde de bir hayli ilgi gördü. Samsung, söz konusu serisinin 5G destekli ilk modelini piyasaya sürecek. İşte GeekBench listelerinde görülen Galaxy M42 5G modeli hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy M42 5G neler sunuyor

Samsung Galaxy M42 5G GeekBench’te görüldü. Ortaya çıkan belgeyi incelediğimizde yeni modelin SM-M426B model numarasına sahip olduğunu görmekteyiz. Listeye göre yeni modelin 4 GB RAM‘e sahip olduğunu görmekteyiz.

Samsung Galaxy M42 5G

Kaynak kodlarını incelediğimizde, cihazın Adrena 619 grafik işlemcisi kullandığı karşımıza çıkıyor. Yonga setine baktığımızda ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 750G yonga işlemcisini görmekteyiz. Genel olarak teknik detaylarına baktığımızda işlemciye göre RAM’in biraz düşük kaldığını söyleyebiliriz. Fakat önemli olan kullanım esnasındaki performansı olacaktır. Bu yüzden erkenden sayısal değerlere göre karar vermemek gerek. Tabii ki Samsung, bu modelin 6 GB RAM’e sahip versiyonunu da duyurabilir. Önümüzdeki haftalarda cihazın tam özellikleri netleşecektir.

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy M42 5G modeli, 3C ve BIS gibi sertifikalarda görülmüştü. Artık GeekBench’te de gördüğümüze göre cihazın tanımının çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü genellikle söz konusu sertifikalar tamamen çıktığında, yeni model haftalar içerisinde karşımıza çıkıyor.

M42 5G modeli ile beraber farklı 5G destekli cihazların da geleceği söylentiler arasında. İddialara göre M62 5G ve A22 5G modelleri de ilerleyen aylarda karşımıza çıkacak.

Ortaya çıkan diğer özellikleri incelediğimizde, yeni cihazın 6.6 inç boyutunda Siper AMOLED bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Kamera detaylarını incelediğimizde ise arka tarafta 4 kamera bizleri karşılıyor. Bu kameralardan ana kamera 64 MP çözünürlüğünde olacak. Fakat diğer lensler hakkında henüz sızdırılan bir belge bulunmuyor. Ön kamerasında ise 32 MP çözünürlüğünde bir lens bizleri karşılıyor.

İlk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>>Uygun fiyatlı Samsung Galaxy Tab A7 Lite modelinin teknik özellikleri sızdırıldı!

>> Samsung Galaxy Pro ve Pro 360 dizüstü bilgisayarların görüntüleri sızdı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here