Yalova Belediyesi Kripto Para Saldırısına Uğradı!

Yalova Belediyesi Kripto Para Saldırısına Uğradı!

Bitcoin dolandırıcısı
Google News Abone Ol

Türkiye’nin önemli belediyelerinden bir tanesi olarak bilinen Yalova Belediyesi, kripto para saldırısı ile çalkalandı. Bilgisayar korsanları çok uzun bir süreden beri Bitcoin kullanarak soygunlarını yapıyor. Böylece yakalanma ihtimalleri de azalmış oluyor. Hadi gelin hackerlar bu defa nasıl bir soygun girişiminde bulundu birlikte bakalım.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na verilen bilgilerde herhangibir bir veri sızıntısı ile karşılaşılmadığı söylendi. 30 Ağustos gecesi başlayan bütün saldırılar sabah erken saatlere kadar sürdü. Mevcut sunucularda, kullanıcıların ve müşterilerin kimlik, adres ve iletişim gibi daha birçok detayın olduğu söylendi ve tüm bilgiler son derece gizliydi. Bu bilgilere oradaki çalışanlar bile kolay kolay ulaşamıyordu.

Yalova Belediyesi kripto para problemi soru işaretleriyle dolu

Bildiğiniz üzere tüm belediyeler genellikle bilgilerini saklı tutuyor. Saklı tuttukları yer ise çoğu zaman tekli sunucular oluyor. Bu durum aynı zamanda tehlikenin de ciddi miktarda artmasına neden oluyor. Ayrıca bilgisayar korsanlarının Bill Gates ve Elon Musk gibi kişilerin Twitter hesabını ele geçirdiğini düşünürsek, eskiye göre çok daha fazla güçlendikleri ifade edilebilir.

Yalova Belediyesi kripto para saldırısı

30 Ağustos gecesi başlattıkları saldırıyı sabah saatlerine kadar devam ettiren bu kişiler, belediyeyi oldukça zor durumda bıraktı. Şu an için kaç kişinin bu saldırıdan etkilendiği kesin olarak açıklanmadı. Yalova Belediyesi kripto para saldırıları nedeniyle ciddi bir kesimin bu saldırılardan dolayı zor durumda kaldığı biliniyor. Bu bilgilerden önemli bir bölümünün dışarıya sızdırılması aynı zamanda belediyeye dava açılmasına da neden olabilir. Böylece aynı zamanda ikili bir problem yaşanmış olacaktır.

Belediye tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu saldırıdan kimlerin etkilendiği ve nasıl sonuçlar doğurduğu henüz tam olarak bilinmiyor. Bu nedenle Yalova Belediyesi kripto para saldırısı oldukça gizli diyebiliriz. Özellikle de fidye verilip verilmediği henüz net değil. Eğer fidye verilme durumu olmuşsa belediyenin bu konuda açıklama yapması gerekiyor. Sizce belediye bunu geri püskürtmek için nasıl bir yöntem izledi? Fidye ödeme gibi bir durum ortaya çıktı mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Veri ihlaline karşı hazırlıklı olmayan şirketleri neler bekliyor?

>> En tehlikeli kripto para zararlı yazılımı belli oldu!


CEVAP VER