Uygulamalar Kripto Para Hırsızlığı Yapıyor: Bir Kullanıcı 17,1 Bitcoin Kaptırdı

VeBitcoin resmi açıklama
Google News Abone Ol

Son zamanlarda ortaya çıkan bazı haberlere göre uygulamalar kripto para hırsızlığı yapıyor. Peki hangi uygulama mağazalarında ve ne kadarlık oranda hırsızlık gerçekleşti? Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Küresel çapta en çok kullanılan 2 farklı uygulama mağazası olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bir tanesi Apple tarafından kullanılan App Store diğeri ise Google tarafından tercih edilen ve Android platformları için tasarlanan Google Play Store. Her iki uygulamanın birçok farklı özelliği olsa bile ortak noktaları kripto para hırsızlarının merkezi haline gelmesi.

Bugüne kadar çok fazla kripto para hırsızlığı iddiaları ortaya atıldı. Bu seferki gerçekten de işin suyunun çıktığını gösterdi. Üstelik Apple gibi son derece güvenilir bir şirketin uygulama mağazasında hırsızlık yapılması kafaları karıştırdı. Bir App Store kullanıcısı sahte uygulamaya 17,1 Bitcoin kaptırdı.

Uygulamalar kripto para hırsızlığı konusunda yeterince denetlenmiyor

Açıklanan bir olaya göre Phillippe Christodoulou isimli kullanıcı hayatının şokunu yaşadı. App Store üzerinden kripto para almak istedi. Normal şartlarda böyle bir şey yapılamıyor. Fakat kripto para cüzdanı alarak böyle bir işlem gerçekleştirilebilir. Trezor isimli uygulama ise en güvenilir kripto para cüzdanları içerisinde yer alıyor.

uygulamalar kripto para hırsızlığı

App Store platformunda Trezor uygulamasının sahtesi bulunuyor. İsim tamamen aynı olmakla birlikte aradaki tek fark işlevleri. Bu uygulama App Store başvurusu yaptığında kendisini kriptografi uygulaması olarak göstermişti. Ancak onay aldıktan sonra bu kısmı değiştirdi. Kripto para cüzdanı olarak kendisini tanıtan uygulama elbette sahteydi. Bu adam yaklaşık olarak 17,1 Bitcoin’i uygulamaya yatırdı.

Kripto paralarda dolandırıcılık sayısı artıyor

Kripto para dolandırıcılığı yapan uygulama sayısında belirgin bir artış var. Özellikle bazılarının açığa bile çıkmadığı söyleniyor. Üstelik uygulamaların 5 yıldız alması kafalardaki şüpheleri genellikle arka plana atıyor. Tüm bunlara ek olarak popüler uygulamaların kullanıldığını ve sahte uygulamaların dolandırıcılık yaptığını söyleyebiliriz.

Uygulamalar kripto para hırsızlığı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Vergisi Kesinleşti: Kripto Para Borsalarından Kimlik Bilgileri İstendi

>> Bitcoin Destek Ve Direnç Seviyeleri: Kripto Para Piyasasında Umutlar Yeşeriyor


CEVAP VER