Kripto Para Hırsızlığı Her Geçen Gün Daha Fazla Artıyor: Bu Seferki Fena

Çılgın Bitcoin tahmini

Kripto para hırsızlığı her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Özellikle son dönemlerde önünü almak neredeyse imkansız hale geldi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en fazla kullanılan değişim araçları içerisinde kripto paralar da yer alıyor. Hırsızlar bunu fırsat bilerek her geçen gün kazançlarını ciddi miktarda arttırmayı başarıyor. Bu seferki dolandırıcılık gerçekten de ilginç bir boyuta ulaştı. S-Coin ve First Coin gibi kripto paralar dolandırıcılık yaparken kullanıldı.

Kripto para dolandırıcıları bu iki kripto para türünün ön satışta olduğunu söyledi. Bu kişilere hayal ürünü kripto para birimleri satıldı. Yani aslında olmayan kriptoların sanki varmış gibi satışı yapıldı. Muhtemelen onlara sadece kısa bir süre içerisinde paralarını katlama imkanlarının olduğu söylendi. Türkiye’deki insanlar kısa yoldan para kazanmayı sevdiği için teklifi kabul etti ve dolandırıldı.

Kripto para hırsızlığı büyük vurgun nasıl sonuçlandı?

Yapılan araştırmalara göre fiziki mekanlarda ve sosyal medya platformlarında seminerler ve toplantılar ile güven kazanıldı. Birçok kişi bunlara güvenerek paralarını yatırdı. Kripto paraların kısa bir süre içerisinde piyasaya sunulacağı ve ciddi gelir elde edileceği kurbanlara söylendi.

Kripto para hırsızlığı

Buna hemen inanan kişiler paralarını yatırmaya başladı ve gerçekten de çok ciddi bir sayıda yatırımcı işin içine girdi. Fakat hiç beklemedikleri bir şekilde aslında saadet zincirinin parçası oldular. İlk etapta elbette bunu bilmiyorlardı. Kısa bir süre sonra öğrendiler ancak iş işten geçmiş oldu.

18 milyon TL vurgun yapıldı

Ortaya çıkan son detaylara göre 832 kişi dolandırıldı. Onlardan yaklaşık olarak 15 milyon TL elde edildi. Böylece bugüne kadarki en büyük vurgunlardan bir tanesi yapılmış oldu. Suç örgütüne yapılan baskın ile birlikte 20 şüpheli gözaltına alındı. Bu kişilerin 10888 yıl hapsi isteniyor.

Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi iddianame için onay verdi. Yani şu anda cezaları kabul edildi diyebiliriz. Peki sizce insanlar neden dolandırıcılara parasını bu kadar çabuk kaptırıyor? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Binance NFT Pazarında Pay Kapmak İstiyor: İşte Kripto Dünyasını Hareketlendirecek Yeni Açıklama

>> THODEX Vurgununun Detayları Ortaya Çıktı: Aileler İşin İçine Karıştı