Yapay zeka iş verimliliği sürpriz bir ülkede artış gösterecek

Yapay zeka iş verimliliği sürpriz bir ülkede artış gösterecek

yapay zeka iş verimliliği
Google News Abone Ol

Gelecek yıllar için konuşulan yapay zeka iş verimliliği, sürpriz bir ülkede artış sağlayacak. Bu ülke ABD değil, muhtemelen duyunca siz de çok şaşıracaksınız.

Yapay zeka günümüzün kaçınılmaz gerçeklerinden bir tanesi olarak görülüyor. Hem iş hem de iletişim açısından önemli destekler sunan yapay zeka, bazı ülkelerde çok daha büyük değişim ortaya çıkaracak. ABD ve Japonya bu alanda en çok yatırım yapan ülkeler olarak biliniyor. Ancak listenin zirvesinde onlar yer almıyor.

Yapay zeka iş verimliliği ile ilgili yapılan bazı çalışmalarda genel olarak 2035 yılı referans alınıyor. O yıl gelene kadar, yapay zeka yardımı ile gelişecek olan çalışma hayatının verimliliği bazı ülkelerde daha fazla hissedilecek. Bahsi geçen ülkeler ne yazık ki bu alanda en fazla yatırım yapan ABD ve Japonya gibi coğrafyalardan çıkmadı.

Yapay zeka iş verimliliği bakın nerede daha fazla yükselecek

Statista platformunda yayınlanan bir araştırma ile birlikte, gelişmiş ülkelerdeki iş verimliliğinin yüzde 40 oranında artış göstereceği ifade ediliyor. Buna göre yapay zeka sayesinde işten alınan performans ciddi ölçüde artış gösterecek. Performans artışı en çok yaşanacak ülke ise İsveç olacak. Listenin zirvesinde yer alan İsveç, yapay zeka sayesinde işten alınan verimlilik konusunda yüzde 37 kazanç sağlayacak.

yapay zeka iş verimliliği

Yapay zeka iş verimliliği değerlendirmesinde listenin geriye kalan ülkeleri yine tahmin edilmesi zor olan ülkelerden. Avusturya, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve İspanya gibi ülkelerde yapay zeka çok ciddi bir değişim yaratacak. Sadece işten alınan verimlilik değil aynı zamanda iş ile alakalı iletişim konusunda da büyük bir destek sağlaması bekleniyor.

Bazıları için bu her ne kadar cazip görünse bile birçok kişi bunu kendisi için bir tehdit olarak görüyor. Yapay zekanın iş verimliliği ile birlikte aynı zamanda işsizlik gibi bir soruna da neden olma ihtimali olumsuz düşünülmesine neden oluyor. Ancak İsveç gibi ülkeler muhtemelen bu durumdan en fazla fayda sağlayanlar arasında yer alacak.

Sizce yapay zeka çalışmaları iş konusunda ne tür değişikliklere yol açabilir? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> VMware eşitlikçi ve sürdürülebilir dünya kurmak istiyor

>> LG CLOi Robot ile Dezenfektasyon Yapabilen Otonom Robotları Duyurdu


CEVAP VER