Koronavirüs Testi Telefondan Yapılacak: Devrim Gibi Çalışma!

ChatGPT Widget ile

Tüm dünya için büyük bir öneme sahip olan koronavirüs testi telefondan gerçekleştirilecek. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara ve sisteme yakından bakalım.

.

Küresel çapta ciddi bir etki yaratan ve birçok kişinin hastalanmasına neden olan koronavirüs salgını ne yazık ki bir türlü durmuyor. Son olarak 110 milyonu geçen hasta sayısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Ancak asıl problem ise bunların hızlıca tespit edilebilmesi.

Covid 19 hastalığının tespit edilebilmesi için test kitlerinin kullanılması gerekiyor. Böylece kimin bu virüse sahip olduğu daha net bir şekilde görülebiliyor. Kroger Health sağlık şirketi tarafından yapılan bir çalışma ile birlikte yeni bir yöntem bulundu. Bu yöntem sayesinde test yapma süreci ciddi oranda kısalacak.

Koronavirüs testi telefondan bakın nasıl gerçekleşecek?

Akıllı telefonlardan güç alan sistemler giderek daha fazla gelişiyor. Özellikle yapay zeka sistemleri sayesinde yeni gelişmelere tanık oluyoruz. Mesela geliştirilen bir sisteme göre koronavirüs test kiti akıllı telefonlar üzerinden okunabilecek.

Koronavirüs testi telefondan
Telefonlardaki yapay zeka sistemleri bu test kiti için büyük bir destek sunacak. Normal şartlarda test kitlerini kullanabilmek için özel bazı sistemler gerekiyor. Ancak akıllı telefonlar üzerinden yapılacak test analizlerinde sadece yapay zeka sistemi yeterli olacak. Klinik cihazlar bu nedenle kullanılmayacak. Koronavirüs testi telefondan yapılma detayları elbette sadece bunlarla sınırlı değil.

Tüm dünyaya bu sistem gönderilecek

Yapılacak olan çalışmalar ile birlikte tüm dünyaya bu sistemlerden gönderilmesi bekleniyor. Böylece uzun süre beklenen ve insanların zor durumda kalmasına neden olan klinik test ölçümlerine gerek kalmayacak. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi eğer bu sisteme onay verirse evde bile test yapılabilecek.

Özellikle testin doğruluk oranı çok yüksek olması bekleniyor. Aksi halde ne yazık ki bu kurum tarafından onay alması son derece zor. Telefonların yapay zekası geliştikçe çok daha kısa süre içerisinde test yapılabilecek ve sonuçlar alınacak. Hastalığı yayan en geniş kesim bu virüse sahip olduğunu bilmeyenlerden oluşuyor. Peki siz bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Spor Yapmak Psikolojik Rahatlama Sağlıyor: Bilim İnsanları Açıkladı!

>> Yeni Koronavirüs Aşıları Kimlere Yapılacak: Sıranın Kimde Olduğu Belli Oldu

. . . . .