Yemeksepeti Hacklenmesi Hakkında CEO Nevzat Aydın İlk Defa Konuştu

Yemeksepeti bilgisayar korsanları

Yaşanılan en kötü olaylardan birisi olan Yemeksepeti hacklenmesi hakkında CEO Nevzat Aydın uzun süre sessizliğini korudu. Şimdi ise yaptığı açıklamalarla durumu netleştirmeye çalıştı.

.

Siber güvenlik son günlerin en önemli konuları içerisinde yer alıyor. Bazı büyük platformlara saldırıda bulunan bilgisayar korsanları tüm sistemi ele geçirebiliyor. Aynı durum geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti platformunda da gerçekleşti. Ortaya çıkan saldırıdan hemen sonra büyük bir korku hakim oldu.

Milyonlarca kullanıcı bilgisi ve belki de bazı finansal detaylar bilgisayar korsanlarının eline geçti. Bu durum paniğe neden oldu. Yemeksepeti’nin kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın konuyla ilgili ilk defa konuştu. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada son derece üzgün olduğunu ifade etti.

Yemeksepeti hacklenmesi hakkında net konuştu

Yapılan açıklamalarda bu siber saldırıdan dolayı üzgün olduğunu ifade ederek başladı. 2001 yılında kurulan bu platform bugüne kadar hiçbir siber saldırıya uğramamıştı. Açıkçası böylesine büyük bir güvenlik sorunu yaşanmadı. Bu nedenle onların da şaşkın olduğunu söyleyebiliriz.

Yemeksepeti hacklenmesi hakkında

Yemeksepeti’nin kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın yaptığı açıklamanın devamında saldırı ile ilgili tüm detayları şeffaf bir şekilde paylaştıklarını söyledi. Böyle bir saldırıyı beklemediklerini de ifade etti. Ayrıca inançlı ve güçlü bir şekilde platformun yarınını inşa edeceklerini söyledi. Kullanıcıların güvenliğini önemsediklerini belirtti.

Yemeksepeti kredi kartı bilgilerinin alınamadığını söyledi

Yapılan açıklamalarda kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin alınmadığı ifade edildi. Yalnızca ad, soyad ve doğum tarihi gibi bilgilerin elde edildiğini belirtti. İşin aslına bakacak olursak bu bile bilgisayar korsanları için yeterli olabilir. Herhangi bir işlem yaparken karşı tarafın ad, soyad ya da doğum tarihi gibi detayları elbette tek başına yeterli değil. Fakat buna ek olarak kayıtlı e-posta adresleri ve adres bilgileri önem taşıyor.

Yemeksepeti ile ilgili ortaya çıkan bu gündem bir süre daha konuşulmaya devam edilecek gibi görünüyor. Güvenlik açığı kapatılmaz ise daha başka sorunlar meydana gelebilir. Peki siz yapılan bu açıklamaları yeterli buluyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> VMware’den Dijital Kurumlar İçin Yapay Zeka Kullanımına Hazır Geliştirici Altyapıları

>> Twitter Güvenliği Büyük Tartışma Konusu Oldu: Ciddi Tehlikelerle Karşı Karşıyayız


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here