Yeni Apple Etkinliğinin Tarihi Duyuruldu! Yeni iPhone SE Modeline Hazır Mısınız?

Vision Pro karma

Ve uzun süredir devam eden söylentilerin ardından nihayet Apple’dan resmi duyuru geldi. Firma, sıradaki büyük etkinliğini 8 Mart tarihinde gerçekleştirecek ve bu etkinlikte, merakla beklenen yeni iPhone SE modelini görebiliriz. Bu telefonda muhtemelen 5G bağlantı teknolojisi de olacak.

Apple, sıradaki büyük etkinliği için tarih verdi! PhoneArena’da yer alan bilgilere göre firma, 8 Mart’ta özel bir etkinlik gerçekleştirecek ve merakla beklenen yeni ürünlerinden bazılarını da ilk kez bu etkinlikle tanıtacak. Söylentiler, bu ürünlerden bir tanesinin 5G bağlantı özellikli yeni iPhone SE modeli olduğu yönünde. Bildiğiniz gibi SE modelleri, diğer cihazlara kıyasla daha ufak ekran boyutları ve bu sayede tek elde kullanılabilirlik faktörüyle ön plana çıkıyor.

Apple’ın üst düzey yöneticilerinden Greg Joswiak da kendi Twitter hesabından bir teaser video paylaşarak, Apple tutkunlarıyla 8 Mart’ta tekrar buluşmak için sabırsızlandığını belirtti. Bu tweet’i de hemen aşağıda görebilirsiniz.

iPhone SE 3 ve daha fazlasını bu etkinlikte görebiliriz!

Apple, 8 Mart’ta gerçekleşecek etkinliğini muhtemelen internet üzerinden, kendi cihazları için ücretsiz olarak da yayınlayacaktır.

Bu etkinlikle birlikte üçüncü jenerasyon iPhone SE modeliyle, ya da diğer adıyla iPhone SE 3 ile karşılaşabiliriz. 5G bağlantı özellikli ilk SE modeli olması beklenen bu ürün için şu an söylenti boyutunda olan başka bilgiler de var.

Ürünün tasarım anlamında önceki SE modellerine kıyasla ciddi farklar barındırması beklenmiyor. Muhtemelen fiziksel Touch ID sensörü bu modelde de olacaktır.

Ekran tarafına bakıldığında, ürünün 5.8 inç OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Bu, tek elde kullanıma uygunluk anlamını taşıyor. Ekran çözünürlüğü ise, muhtemelen 2436 x 1125 olacak. Ekran tazeleme değeri tarafında yüksek rakamlar beklenmiyor. Muhtemelen 60Hz olacaktır ve bu sayede pil tüketiminin de tasarruflu gerçekleşmesi hedeflenecektir.

Kamera sistemi tarafında ise, arka tarafta ikili kamera, ön tarafta da tek kamerayla gelmesi bekleniyor. Arka kamera ikilisinin 12’şer, selfie kameranın da 7MP olması bekleniyor.

Yeni Apple Etkinliğinin Tarihi Duyuruldu! Yeni iPhone Modeline Hazır Mısınız?

Bu telefonu bir kenara bırakırsak, Apple’ın bu etkinlikte bir de yeni tablet modeli olarak beşinci jenerasyon iPad Air’i görücüye çıkarma ihtimali var.

Bu model için de A15 Bionic çipi kullanılabilir. Ürünün hem normal hem de 5G bağlantılı olmak üzere iki farklı versiyonu olabilir. Tasarım malzemesi tarafında, premium hissiyat ve dayanıklılık sunabilecek alüminyum malzeme kullanımından söz ediliyor. Tabii 5G’li modelin fiyatının yüksek olması büyük ihtimal.

İlgili Haberler

>> Maske Yasağı Kalktı Mı? HES Kodu Sorgulamak Zorunlu Mu?