Yeni HTC Amiral Gemisi Telefon Geliyor! İşte Detaylar

Bir zamanların yıldız isimlerinden HTC, yakın zamanda geri dönmeye hazırlanıyor. Hem de sıradan bir akıllı telefon modeliyle değil, bir amiral gemisi modeliyle! İşte detaylar…

Tayvanlı teknoloji şirketi HTC, yakın zamanda yeni bir amiral gemisi duyurusu ile akıllı telefon kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. GSM Arena sitesinde yer verilen bilgilere göre firma, bu yeni telefonunda yeni nesil görüntüleme teknolojilerine odaklanmayı düşünüyor ve ürünü önümüzdeki nisan ayı itibarıyla satışa sunmayı planlıyor.

Haberin asıl kaynağında ise, Tayvanlı yayın kuruluşu DigiTimes var. DigiTimes, elde ettiği bilgileri HTC’li bir üst düzey yöneticiye dayandırıyor ve bu bilgilerin MWC 2022 kapsamında geldiğini belirtiyor.

HTC, “amiral gemisi” olarak nitelendirilebilecek son telefon modeli olan HTC U12+’ı 29 Haziran 2018’de satışa sunmuştu. 6 inç ekrana ve 10nm üretilen Snapdragon 845 işlemcisine sahip olan telefon, arka tarafta dual kamera sistemine sahipti ve 18w hızlı şarj destekli 3500mAh pil barındırıyordu. Bu detayları günümüz ürünleriyle kıyasladığımızda, ürünün işlemci tarafında hâlâ güçlü olduğunu söylemek mümkün, ama diğer detaylar için aynı şeyleri söylemek güç. Dolayısıyla da yeni amiral gemisi modelinden beklentiler yüksek.

HTC Vive Asia-Pacific’in üst düzey yöneticilerinden Charles Huang, HTC’nin MWC 2022 kapsamında gerçekleştirdiği bir etkinlikte konuştu ve yeni amiral gemisi akıllı telefon modelinin sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileriyle uyumlu olacağını dile getirdi.

Bildiğiniz gibi HTC, son yıllarda Vive sanal gerçeklik platformuyla büyük başarılara imza attı ve milyonlarca kullanıcıya erişebilmeyi başardı. Valve’ın yakın zamanda satışa sunduğu ve büyük beğeni toplayan sanal gerçeklik oyunu Half-Life: Alyx bile Vive platformunda oynanabiliyor.

Bu bahsedilen detaylar haricinde henüz elimizde farklı bir bilgi bulunmuyor. Yine de, bunun bir “amiral gemisi” modeli olduğunu göz önüne alırsak, muhtemelen büyük bir ekranla, en güncel Qualcomm çipsetiyle, çoklu kamera sistemiyle ve hızlı şarj desteği sunan yüksek kapasiteli bir pille gelecektir.

Yeni HTC Amiral Gemisi Telefon Geliyor! İşte Detaylar

HTC, bir zamanlar akıllı telefon pazarının yıldızlarındandı

Çok değil, bundan 4-5 sene öncesine gittiğimizde, akıllı telefon pazarında HTC’nin önemli bir konumu vardı. Firma, özellikle sağlam tasarım, güçlü hoparlör sistemi ve kullanışlı arayüz gibi detaylarla kullanıcıların beğenisini kazanırdı.

HTC, diğer üreticilere kıyasla “fiyat” tarafında kolay kolay değişiklik yapmayan bir markaydı. Özellikle de HTC amiral gemisi modellerinde. Tüm müşterileri için aynı şartları sunabilmeyi hedefliyordu.

Ek olarak, UEFA organizasyonları da dahil pek çok organizasyona sponsor olduğunu, hatta bazı organizasyonlara özel olarak limitli üretim cihazlar hazırladığını da hatırlıyoruz.

Sizce HTC, akıllı telefon pazarında eski popülaritesini yakalayabilir mi? Hele de şu an piyasada Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi önemli Çinli üreticiler varken?

İlgili Haberler

>> Maske Yasağı Kalktı Mı? HES Kodu Sorgulamak Zorunlu Mu?