Apple HomePod mu Geliyor? İşte Detaylar!

Yeni Apple HomePod için çalışmalar başlamış olabilir. Apple ürünleriyle ilgili analizler gerçekleştiren ve elde ettiği bilgileri paylaşan Ming-Chi Kuo, bir kez daha sahnede.

Apple, yeni bir HomePod ürünü için harekete geçti. En azından analist Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bilgiler bu yönde. Şirket, bu yeni ürününde 7 inç değerde ekran kullanabilir ve bu yeni ürününü 2024’ün ilk yarısı itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunabilir.

Yeni HomePod, büyük ekranı ve bağlanılabilirlik özellikleriyle ön plana çıkabilir

Yeni HomePod ile ilgili henüz elimizde pek bilgi yok, ama diğer Apple ürünleriyle bağlantı kurabilecek ve bir ekosistem içinde fazlasıyla kolay kullanılabilirlik sunacak bir ürün olması bekleniyor.

Kuo’nun bahsettiği bir diğer detay ise, 7 inç değerdeki ekranı kimin üreteceği…

Çinli Tianma şirketi, yeni HomePod’un 7 inç değerdeki ekranının üreticisi olabilir. Bu şirket, daha önce akıllı telefonlar, tabletler, laptop’lar ve arabalar için de ekran panelleri üretmişti. Yani tecrübeli bir isimden söz ediliyor diyebiliriz.

Aslına bakarsanız benzer söylentileri ilk olarak 2021 yılında da duymuştuk. Bloomberg’ten Mark Gurman, Apple’ın dahili ekran ve kameralara sahip hoparlörler ürettiğini belirtmiş, ancak lansman ve çıkış tarihi gibi bilgiler paylaşmamıştı.

Apple HomePod mu Geliyor? İşte Detaylar!
Bu görseller, 2. nesil H.Pod’a aittir.

Apple’ın şu an piyasada HomePod ve mini ürünleri bulunuyor

Örneğin 2. nesil HomePod, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Ürünün yurt dışı fiyatı, 299 dolar.

Mini ise, daha kolay taşınabilir, daha ufak boyutlarda ve daha ekonomik bir model. Apple, bu ürün için 5 farklı renk seçeneği sunuyor ve 99 dolar ücret talep ediyor.

İki ürünün de Siri sanal asistan desteği var ve sesinizi tanıyabiliyor. Ayrıca Smart Home Hub bağlanılabilirlik özellikleri de var.

Tabii ses kalitesi olarak 2. nesil HomePod’un biraz daha önde olduğunu söylemek mümkün.

“Peki bu cihazları hangi müzik servisiyle kullanabiliriz?” derseniz, burada da size Apple Music sunuluyor. Yani Apple’ın müzik servisi. Bu da aylık ödeme gerçekleştirerek kullanabildiğiniz bir servis.

Apple Music, ülkemizde 1 ay boyunca ücretsiz olarak denenebiliyor. Sonrasında aylık 20 TL ödeyerek aboneliğinizi devam ettirebiliyorsunuz. Apple, size bu servis aracılığıyla 100 milyondan fazla şarkıyı sunabildiğini ifade ediyor. Detaylar için buraya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 13 Türkiye Fiyatları Belli Oldu! Bu Kadar Para Verebilir misiniz?