Yeni Apple TV Kamera, Hoparlör ile Gelecek: Akıllı Ekran Cihazı da Yolda

Yeni Apple TV ile birlikte tasarlanan diğer cihaz Amazon ve Google’a rakip olacak

Apple’ın gelecek Yeni Apple TV cihazı ilginç özellikler getirecek. Kısacası artık bir kamera taşıyacak cihazda hoparlör’ün yanında Siri destekli bir akıllı ekran da yolda.

.

Apple’ın yeni bir akıllı TV cihazı planladığı bilgisi geldi. Gelen bilgilerde ayrıca HomePod hoparlör ve kameranın görüşmeler için dahili olacağı yer aldı. Bununla birlikte, Apple’ın ekranlı bir akıllı hoparlör üreteceği bilgisi de mevcut. Bu cihaz Amazon’un Echo Show veya Google’ın Nest Hub cihazına benzer olacak. Bu iki cihazın da planlarının erken aşamada olduğu da bir diğer bilgi.

Apple Akıllı Cihazlar

Henüz duyurusu yapılmayan TV cihazı çeşitli donanımlarda yer alacak. TV eklentisi olarak oyunlara ve video aktarım servislerine erişim sağlayacak. Bu günümüzdeki Apple TV’den pek farklı değil. Ancak içinde yer alan hoparlörü bu cihazı ayrıştıracak. HomePod özellikleri artık Apple TV’de de olacak. Siri yardımıyla izlediğiniz ve dinlediğiniz içerikleri yönetiyor olacaksınız. Bu Apple’ın cihazını Alexa ve Google Asistan gibi bir kullanıma sunacağı anlamına geliyor. Üstelik cihazda yer alan kamera sanal görüşmeler için bu cihazın bir seçenek haline gelmesi anlamına geliyor.

Yeni Apple TV ile birlikte tasarlanan diğer cihaz Amazon ve Google’a rakip olacak

İkinci akıllı cihaz bir akıllı ekran olarak geçiyor. Amazon ve Google şu an buna benzer cihazlar sunan iki firma. Apple da benzer özellikleri iPad ve HomePod ile sunuyor. Apple’ın çalışmaları basında sıklıkla geçmeye başladı. TV cihazında olduğu gibi bu cihaz da görüntülü görüşme özelliği taşıyacak. Çünkü bu cihazda da dahili bir ekran televizyon bağlantısı gerekmeden kullanım sağlıyor.

Apple HomePod

Apple’ın satışta olan akıllı ev cihazlarının odaklandığı iki önemli odak var. İddialara konu olan bu iki cihazın özellikleri firmanın seçeneklerini genişletecek cinsten. HomePod cihazının ve Apple TV mühendislik takımının 2020’de birleştiğini de hatırlatmamız gerek.

Apple’ın akıllı ev cihazları seçkisi genişlemek durumunda. Şirket, Apple TV cihazlarını 2017’den beri güncellememiş durumda. Bununla birlikte uygun fiyatlı HomePod mini’ye dönen odak da firmanın işini zorlaştırıyor. Apple TV için donanım güncellemesi talep edilen bir şey. Gelecek olan yeni cihazın 120 Hz yenileme hızlarına destek vereceği iddiası da altı çizilenler arasında.

Diğer haberler:

>> 1 Yıl Boyunca Su Altında Kalan iPhone, Sizce Hâlâ Çalışıyor Mudur?

>> Tim Cook, Tesla ve Apple AR Teknolojisi hakkında açıklamalarda bulundu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here