Yeni GSM Operatörü Hizmete Başlıyor: Yakında Kullanımda Olacak

Yeni GSM operatörü

Yeni GSM operatörü hizmet vermeye başlayacak. Bu operatör Mart 2022 tarihinden itibaren abone toplamaya başlıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’de bildiğiniz gibi son derece önemli 3 GSM operatörü yer alıyor. Bunların alternatifi uzun bir süredir yoktu. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörlere ek olarak yeni bir GSM operatörü geliyor. Aslına bakacak olursak tam olarak yeni sayılmaz. 2009 yılından beri bu işin içerisinde.

NETGSM olarak bilinen bu yeni operatör markası son derece iddialı. Şirketin yönetim kurulu başkanı olan Adem Öcal son derece önemli bazı açıklamalar yaptı. Yol haritalarını ve nasıl bir teknoloji hedeflediklerini anlattı. Onun açıklamalarına bakacak olursak şirketin son derece iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni GSM operatörü devreye giriyor

Turkcell ile anlaşma yaptıklarını söyleyen Adem Öcal numaraların 0510 ile başlayacağını açıkladı. Bu telefon numaraları ile test süreci gerçekleşecek. Sektöre aşina olduklarını ifade eden Öcal tüm bunlara ek olarak bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu üzerinden gerekli başvuruların yapıldığını belirtti.

Yeni GSM operatörüNETGSM ile ilgili bazı önemli ayrıntılar var. Mesela şirket kendilerine özel uygulamaların yakın zamanda duyurulacağını söyledi. Abonelerini geleceğe hazırlamak için M2M ve loT kullanımı ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Fakat bu uygulamaların tam olarak ayrıntılarına inmedi.

Yeni operatör şirketi fark yaratmak istiyor

Bu operatör şirketi diğerlerine göre biraz daha fark yaratmak istiyor. Aslına bakacak olursak bunu başarmaları çok zor değil. Özellikle nesnelerin interneti üzerinde yapacakları çalışmalar ile birlikte büyük bir güç kazanabilirler. Burada esas önemli olan gerekli altyapıyı kurabilmek.

İletişim altyapılarına hızlı ve esnek cevaplar vermek istediklerini söyleyen bu şirket iddialı geliyor. Mart ayından itibaren ilk aboneler alınacak. Elbette ilk etapta test aşaması tamamlanacak. Peki siz yeni hizmet verecek olan bu operatör hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Artık her şirket bir yazılım şirketi, her CIO bir bulut operatörü

>> Telekom Operatörü Çalışanlarına Haber Yolladı: Aşı Olmayan İşten Çıkarılacak!