Microsoft Office Güncelleme Aldı: Yeni Sürüm Problemleri Gideriyor

Microsoft Office güncelleme

Microsoft Office güncelleme ile birlikte önemli bazı problemler giderildi. Şirketin yaptığı en iyi güncellemelerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. İşte merak edilen bütün ayrıntılar.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Microsoft düzenli olarak ürün güncellemeleri yapıyor. Bu güncellemeler ile birlikte kullanıcı memnuniyeti önemli ölçüde artırılıyor. Şirketin beta kanalı üzerinden yaptığı güncelleme bunlardan bir tanesi oldu. Office Version 2203 (Build 15012.20000) isimli bu sürüm pek bir özellik getirmiyor.

Yeni sürüm için daha çok sorun giderme odaklı olduğunu söylemek mümkün. Word, PowerPoint, Excel ve outlook gibi birçok uygulama içerisinde yer alan problemler giderildi. Bu sayede çok daha kullanışlı bir Microsoft Office ortaya çıkmış oldu. Şirket özellikle optimize çalışan uygulamalar istiyor.

Microsoft Office güncelleme detayları

Word ile ilgili çözülen sorunlardan ilki güncellemeleri kontrol ederken ortaya çıkan yanıt verme problemiydi. Ayrıca belge düzenlerken ortaya çıkan farklı kaydet ile ilgili sorun giderildi. Excel için de bazı değişiklikler yapıldı. Mesela kullanıcının özel filtre iletişim kutusundaki metin bazen yapıştırma ile ilgili problem yaratıyordu.

 Microsoft Office güncelleme

Outlook içerisinde yer alan bir e-postanın bağlantı içermemesi sorunu ortadan kaldırıldı. Power point ile ilgili ise metin rengi işlemleri sorunu yaşanıyordu. Microsoft tarafından getirilen bu güncelleme ile problem ortadan kaldırılmış oldu. Tüm uygulamalarda buna benzer bazı optimizasyon çalışmaları gerçekleşti.

Microsoft rekabete uymak zorunda

ABD’li teknoloji devi Microsoft rekabete uyumak için çeşitli güncellemeler yapıyor. Şirket bu güncellemeler ile birlikte kullanıcı memnuniyetini arttırma peşinde. Sadece Microsoft bu alanda çalışmıyor. Aynı zamanda Google gibi şirketler çeşitli ofis uygulamaları sunuyor. Microsoft Google gibi devlerle mücadele etmek zorunda.

Her ne kadar uygulamalar ile ilgili güncelleme yapılmış olsa bile yine de Windows 11 burada önemli bir ayrıntı. Eğer Windows 11 güncellemelerini tam olarak almıyorsanız Office programları iyi bir performans çıkaramayabilir.

İlgili Haberler:

>> Sony PlayStation, Milyar Dolarlık Hamleyle Microsoft Xbox Gözdesini Satın Aldı!

>> Windows 11 Pro Kullanmayı Düşünüyorsanız, Microsoft’un Sizden İstekleri Olacak