Twitter Yeni Özelliği Baş Ağrınızı Önleyecek: Bomba Gibi Özellik Geliyor

Twitter eski güvenlik yöneticisini

Twitter yeni özelliği ile birlikte kullanıcılara önemli oranda psikolojik sağlık sunacak. Özellikle son dönemlerde toksik yorum yapan hesap sayısı artmıştı. Twitter bunu engellemek istiyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter her geçen yıl yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına geçiyor. Bu özellikler işleri büyük oranda kolaylaştırıyor. Tersine mühendislik işlemi yaparak sosyal platformlara gelecek özellikleri ortaya çıkaran Jane Manchun Wong yine devredeydi.

Ortaya çıkan son detaylara göre kullanıcıların dahil oldukları tweet paylaşımları bundan sonra korumaya alınıyor. Bildiğiniz üzere eğer Twitter’da yorum yaparsanız bu yorumunuz ile ilgili ortaya çıkabilecek tüm etkileşimler size bildirim olarak geliyor. Bu durum büyük bir baş ağrısı yaratabiliyor. Twitter işte tam olarak bunu engelleyecek.

Twitter yeni özelliği geliyor

Yeni gelecek olan bu özellik ile birlikte kullanıcıların kafası eskisine göre çok daha fazla rahatlayacak. Gizlilik ayarları yapılmadığında karşınıza çıkabilecek tüm aksilikler ortadan kalkıyor. Twitter tarafından geliştirilen Leave this conversation isimli bu özellik kullanıcıların imdadına yetişecek.

Twitter yeni özelliği

Ortaya çıkan son detaylara göre Twitter kullanıcıları sizlere yanıt veremeyecek. Bu özelliği aktif hale getirmeniz halinde yorum yaptığınız paylaşım ile ilgili bildirimler duracak. Böylece dahil olduğunuz bir paylaşımdan uzakta kalmış olacaksınız. Bu aynı zamanda büyük bir konfor sağlayacak.

Twitter henüz açıklama yapmadı

Twitter henüz konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat Jane Manchun Wong genellikle yanılmıyor. Muhtemelen önümüzdeki haftalarda bu özellik Twitter tarafından kullanıcılarla paylaşılacak. En azından beklentinin daha çok bu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter son dönemlerde troller ile savaşıyor ve kullanıcıların platform içerisinde çok daha keyifli vakit geçirmesini istiyor. Onun için elinden geleni yapmaya gayret gösteriyor. Peki sizce sosyal medya devi daha başka hangi özellikleri getirmeli? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!

>> Twitter Güvenlik Modu Getiriyor: Siber Zorbalığa Karşı Büyük Adım