Yeni iPad Air (2022) Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Apple, yeni iPad Air (2022) akıllı tabletini tanıttı. Şık tasarıma ve güçlü teknik detaylara sahip olan ürün, çok amaçlı kullanım için uygun yapıda. Amiral gemisi bir akıllı tablet olarak nitelendirebileceğimiz ürün, 10.699 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de de satışa sunulmuş durumda. Şimdi isterseniz diğer detaylara da bakalım.

Apple, dün gerçekleştirdiği özel etkinliğinde yeni akıllı tableti iPad Air (2022)’i de görücüye çıkardı. Apple’ın yeni tanıttığı ve “çok güçlü” olduğunu özellikle vurguladığı M1 çipsetini bünyesinde barındıran tablet, bu sayede %60 daha fazla CPU performansı ve iki kat daha fazla grafik performansı sunabilecek. Böylece güncel oyunları iyi grafiklerle akıcı performansla sunabilecek. Aynı zamanda, aynı anda birden fazla uygulama çalıştıran, video düzenleme ve tasarım gibi işlerle uğraşanlar için de yüksek performans sunulabileceği anlamını taşıyor.

Yeni iPad Air (2022) Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

iPad Air (2022) özellikleri

Ürünün renk seçeneklerini sıralamak gerekirse: Uzay grisi, pembe, mor, mavi ve yıldız ışığı.

iPad Air (2022) tablet, 10.9 inç Liquid Retina ekrana sahip. Ufak dokunuşlara hızlı cevaplardan keskin görüntülere, renkli detaylara kadar hemen her noktada iddialı performans sunduğu belirtiliyor.

Ürün, gücünü Apple’ın yeni M1 işlemcisinden alıyor. Bu sayede an itibarıyla en güçlü tabletlerden bir tanesinin de iPad Air olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın hem ön hem de arka tarafında 12MP kameralar bulunuyor. Arka kameranın geniş açılı çekim imkânı sunduğunu da ekleyelim.

USB Type-C bağlantı noktasına sahip olan ürün, 5G bağlantı özelliğine de sahip. Aynı zamanda Apple üretimi klavye ve kalem desteği de sunuyor.

iPad Air (2022) Türkiye fiyatları

Ürünün 64GB dahili depolamalı versiyonu, 10.699 TL satış fiyatı etiketine sahip.
Ürünün 128GB dahili depolamalı versiyonu ise, 13.299 TL satış fiyatı etiketine sahip.

Bahsettiğimiz bu iki fiyat, tabletlerin Wi-Fi modelleri için. Eğer hücresel ağlı modelleri istiyorsanız, fiyatlar da artacaktır. Daha fazla detay için Apple Türkiye sitesine göz atabilirsiniz.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-ipad/ipad-air

Peki siz, yeni iPad Air 2022 modelini satın almayı düşünür müsünüz? Hem güzel bir tasarıma hem de güçlü özelliklere sahip. Ama açıkçası fiyatlar itibarıyla genele hitap ettiğini söylemek güç.

İlgili Haberler

>> İstanbul Valiliği’nden Kar Tatili Açıklaması Geldi!