Yeni iPhone Safari Özelliği Bu Sefer Olmuş Dedirtti

Yeni iPhone Safari özelliği

Yeni iPhone Safari özelliği kullanıcılarla paylaşılıyor. Aslına bakacak olursak birçok kişi bu özelliği zaten bekliyordu. Böylece Apple kullanıcıları şaşırtmadı.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple markasının en popüler tarayıcılarından birisi hiç şüphesiz Safari. Özellikle pil kullanımı konusunda bu uygulama son derece verimli. Tüm bunlara ek olarak hızlı ve beklendiği gibi çalıştığını söyleyebiliriz. Fakat bu uygulama için önemli bir problem söz konusuydu.

Safari uygulamasında ne yazık ki iOS sürüm için web push bildirimleri aktif değildi. Platformun içerisinde yer alan bu eksiklik uygulama kullanıcılarının anlık bilgi almasını engelliyordu. Böylece Progressive Web Apps bağımlılığı ortaya çıktı. Birçok iPhone kullanıcısı Safari uygulamasına web push bildirimleri gelmesi için bastırdı.

Yeni iPhone Safari özelliği yakında geliyor

Ortaya çıkan son detaylara göre Apple önemli bir karar aldı. Bu karar ile birlikte iOS işletim sistemi kullanan cihazlara Safari uygulamasının bu özelliği gelecek. iOS 15.4 beta1 içerisinde yayınlanması planlanan yeni Safari deneysel özellikleri kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Yeni iPhone Safari özelliği

Apple iPhone web push bildirimleri desteğini içeren 2 test şu anda uygulanıyor. Bu testlerin olumlu sonuçlanması halinde iPhone kullanıcıları Safari için önemli bir özellik kazanmış olacak. Görünüşe bakılırsa Apple kısa bir süre içerisinde bu testlerin sonuçlanmasını istiyor.

Yeni özellikler Beta sürümle gelecek

ABD’li teknoloji devi Apple iOS 15 işletim sisteminden fazlasıyla umutlu. Şirketin iOS 15.4 beta sürümleri ile birlikte birçok farklı özellik denemesi bekleniyor. Üstelik bu özellikler daha önce kullanılmış olanlardan çok daha farklı. Bu nedenle önemli bir yenilik yapacağını söyleyebiliriz.

Şirketin iOS Safari içerisinde web bildirimlerini tam olarak ne zaman aktif hale getireceği bilinmiyor. Ancak testlerin hızlı bir şekilde sonuçlanması amaçlanıyor. Böylece beta testleri ile birlikte kullanıcı deneyimi ölçülebilecek. Geri dönüşlere göre yeni bazı kararlar alınacak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Müjde: Apple iOS 15.3 Geldi! Şikayet Edilen Büyük Sorun Ortadan Kaldırılıyor

>> Safari 15 Kullanıyorsanız Dikkat! Kişisel Bilgileriniz Çalınabilir!