DeFi Altcoinlerde Büyük Tehlike Var: 2022 Çok Hareketli Geçecek

DeFi altcoinlerde büyük tehlike

DeFi altcoinlerde büyük tehlike uyarısı yapılıyor. Özellikle son dönemlerde bu uyarıların daha fazla yapıldığını görüyoruz. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

. .

2022 yılında kripto para regülasyonlarının artık çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Devletlerin sesi biraz daha gür bir şekilde çıkıyor. Muhtemelen bu yıl içerisinde klasörler dolusu kurallar kullanıcılara sunulabilir. Bu durum ekosistem içerisinde büyük darbelere neden olacak gibi görünüyor.

Konu ile ilgili açıklamalar yapan SEC komiseri Hester Peirce önemli bazı vurgularda bulundu. Kendisi ajansın borsa tanımını modernleştirme amacı olduğunu söyledi. Merkezi olmayan finans için bunun bir tehdit olma ihtimalinden bahsetti. Yani ona göre düzenlemeler alanda güçlü etkiler yaratabilir.

DeFi altcoinlerde büyük tehlike devam ediyor

SEC komiseri tarafından yapılan açıklamalara baktığınızda giderek daha fazla elektronikleşen sistemlere ayak uydurmanın zor olduğu belirtildi. Kongrenin bir borsa tanımı ortaya koymasından bu yana ilk defa bu kadar radikal bir elektronikleşme olduğunu belirtti.

DeFi altcoinlerde büyük tehlike

Yapılan açıklamalara baktığımızda Defi protokollerinin merkezileşme ihtimalinin olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Daha doğrusu kural koyucular bu yönde bazı isteklere sahip. Özellikle kripto para platformlarının SEC gibi düzenleyici kuruluşlara kayıt yaptırması gerektiği belirtildi.

DeFi için tehlike çanları

Merkezi olmayan finans sistemleri bugünlerde çok büyük bir rağbet görüyor. Wall Street Journal bu rağbetin önümüzdeki aylarda olumsuz yönde etkilenme ihtimali olduğundan bahsediyor. Ona göre Defi devi olarak bilinen Uniswap’ın araştırılma işlemine başladılar. Kısa bir süre içerisinde bu platform hakkında bazı yasal tedbirler getirilebilir.

Uniswap burada sadece bir örnek. Piyasa düzenleyicilerinin tüm kripto para birimlerinde aktif olması bekleniyor. Yakında atılacak olan adımların daha fazla belirginleşme ihtimali ön planda. Ayrıca dijital dolar olarak bilinen kripto para birimlerinin yakın mercek altına alındığını görüyoruz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Rusya Kripto Para Madencilerini Ülkeye Çağırıyor: Dijital Varlıklar Yükselebilir

>> Kripto Paralarda Korku Havası Hakim: Regülasyon Endişesi Devam Ediyor

. . . . .