Yeni Nesil Xbox, Teknolojisiyle Heyecanlandıracak Gibi

Microsoft, sıradaki yeni nesil Xbox konsolu için iddialı. Zaten ara ara söylenti bilgiler geliyordu. Şimdi de Xbox başkanı Sarah Bond konuştu ve Xbox tarafında teknik anlamda görülmüş en büyük sıçramanın gerçekleşeceğini bildirdi. Tabii henüz resmi bir duyuru yok ama şirketin ne zamandır yeni cihaz, hatta cihazlar üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Daha önce gelen bilgilerde, teknik imkânlar olursa taşınabilir bir Xbox konsolunun dahi gelebileceği ifade edilmişti.

Microsoft Xbox başkanı Sarah Bond, geçtiğimiz günlerde platformun resmi podcast platformunda konuştu ve yeni nesil Xbox’ı ima ederek görülmüş en büyük teknolojik sıçramanın gerçekleştirileceğini dile getirdi. Yeni nesil Xbox ve platformun gelecek haritasıyla ilgili daha fazla detayın yaz aylarına doğru gelmesi bekleniyor. Yeni konsolda fiziksel disk sürücüsünün olmayacağına ve yepyeni tasarımlı bir gamepad ile geleceğine dair de söylentiler var.

Yeni Nesil Xbox, Teknolojisiyle Heyecanlandıracak Gibi

Yeni nesil Xbox, bu sene kendini gösterebilir. Öte yandan Sony de yeni nesil PlayStation sistemleri için çalışmalarını yürütüyor

Geçtiğimiz günlerde verdiğimiz bilgilerde, Sony’nin son dönem PlayStation 5 satışlarından memnun olmadığından ve önümüzdeki 1 yıllık süreçte de büyük bir exclusive oyun projesinin olmadığından bahsetmiştik. Öte yandan, PS5 Pro için de söylenti detayları sizlerle paylaşmıştık. Hatırlatmak gerekirse:

Sony’nin kıdemli başkan yardımcısı Naomi Matsuouka, geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e konuştu ve PlayStation 5 yaşam döngüsünde ikinci aşamaya girmek üzere olduğunu bildirdi. Yine de bu, PS5’in tam anlamıyla gözden düştüğü anlamına gelmiyor. Örneğin şu an PlayStation 4 konsolu hâlâ ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Dolayısıyla PS5 Pro ya da PS6 gelse bile PS5’e de destek sürecek ve yıllarca yeni oyunlarla hayatını sürdürmeye devam edecektir. Geçmişte de eski PS konsollarında hep öyle olmuştu.

Tokyo merkezli oyun danışmanlık şirketi Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto’ya göre Sony, bu sene PlayStation 5 Pro konsolunu satışa sunabilir. CNBC ile paylaşılan bilgilerde, GTA VI potansiyelinden de bahsediliyor. Zira Sony, 2025 yılında çıkması beklenen GTA VI için şimdiden hazırlık yapmak isteyecektir. Dolayısıyla o oyun gelene kadar da PS5 Pro ile pazarda hazır konuma gelme düşüncesinde.

İlgili Haberler

>> Gmail Kapanıyor mu Sorusu Endişe Yarattı. Endişe Etmeyin!