Yeni Samsung Modeli İçin İnsanlar Telefonlarını Değiştirmeye Başladı

Pek çok kullanıcı için katlanabilir ekranlı telefonlar ilgi çekici değil, ama öte yandan bu ürünleri satın alan milyonlar var. Sektörün önemli oyuncularından bir tanesi de Samsung ve firma, yakın zamanda yeni katlanabilir telefonlarını ön siparişe sundu.

Çok değil, birkaç sene öncesine kadar katlanabilir ekranlı telefonlar hayatımızda yoktu. Önce Huawei ve Samsung, sonrasında da diğer pek çok üreticinin yaptığı çalışmalar, artık bu ürünleri de yavaş yavaş standart haline getirmeye başladı diyebiliriz. Özellikle Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serileriyle milyonlarca kişiye erişmeyi başardı. Hatta daha fazla kişiye erişebilmek için ekran onarım maliyetlerinde indirime gitti. İlerleyen yıllarda çıkması muhtemel modellerde de “uygun fiyatlı model” kartını oynayabileceği söyleniyor.

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonları hakkında dikkat çekici bir detay ise, firmanın üst düzey yöneticilerinden olan Roh Tae-moon geldi. PhoneArena sitesinde yer verilen habere göre Tae-moon, katlanabilir ekranlı telefonlar sayesinde daha önce farklı marka telefon kullananların artık Samsung saflarına giriş yaptığını söylüyor. Çünkü çoğu kullanıcı, bu yeni ekran teknolojisini deneyimlemek istiyor.

Bu arada Tae-moon, 2025 yılı itibarıyla firmanın sevk edeceği toplam telefon adedinin yarısını katlanabilir ekranlı modellerin oluşturacağını da ifade ediyor. En azından şu an beklentiler bu yönde. Yani bu iş, şirket için geçici bir hevese benzemiyor diyebiliriz.

Yeni Samsung Modeli İçin İnsanlar Telefonlarını Değiştirmeye Başladı

Hatta Tae-moon, örnekler de veriyor…

Örneğin, farklı bir markadan Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonlarına geçiş yapanların sayısı, Galaxy S serisine geçiş yapmak isteyenlerin sayısının 3 katı fazlası.

Samsung, yeni Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z flip 4 modelleriyle daha fazla kullanıcıya erişmeyi hedefliyor

Galaxy Z Fold4, 7.6 inç değerde ana ekrana sahip ve 120Hz değerde akıcılık sunan bu ekran, gerektiğinde büyük bir tablet görevi de görerek ihtiyaçlarınızı kaliteli görsellik yardımıyla karşılayabiliyor.

Galaxy Z Flip4 ise, 6.7 inç değerde ana ekrana sahip, daha kompakt ve ön cepte dahi rahatlıkla taşınabilir bir tasarımla geliyor.

İki ürün de firmanın resmi websitesinde ön siparişte bulunuyor ve 31 Ağustos’a kadar verilecek siparişlerde, akıllı saat dahil pek çok hediye sunuluyor. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Yeni Uygun Fiyatlı iPad Ne Zaman Geliyor?