Yerel Yönetimler için Doğru BT Yatırımı ve Ağ Altyapısı Bir Elzem

Yerel Yönetimler için Doğru BT Yatırımı ve Ağ Altyapısı Bir Elzem

PAYLAŞ

Yerel yönetimler teknolojinin sunduğu avantajlardan faydalanarak vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Yerel yönetimler arasında teknolojiyi iyi kullanan kurumlardan birisi de Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ). MASKİ Genel Müdürlüğü için, her biri farklı lokasyonlarda bulunan şube ve ödeme merkezlerinden gelen işlem verileri ve tahsilat verilerinin kontrol altında tutulması büyük bir önem teşkil ediyordu. Şube ve ödeme merkezleri arasında yaşanacak herhangi bir bağlantı sorunu Malatya sakinlerinin alacağı hizmetin kalitesini doğrudan etkileyeceğinden; MASKİ, teknolojik altyapıda uygulanacak yeniliklerle karşılaşılacak sorunları en aza indirgemeye çalışmak için geçtiğimiz dönemde kolları sıvadı. MASKİ’nin amacına baktığımızda: Her biri farklı lokasyonlarda bulunan şube ve ödeme merkezlerinden gelen kritik ödeme ve para tahsilatı verilerini, işlem hızı daha yüksek olan merkezi bir ağ anahtarı ile sağlayarak performansı artırmak olduğunu görüyoruz.

Proje hazırlık sürecinin ardından sağlam bir altyapı kurmak için çalışmalar başlayan MASKİ, gerçekleştirdiği denemelerin ardından, Aruba Networks ürün ailesi içerisinde en yüksek işlem kapasiteli ürün olan 10500 serisi ağ anahtarının 10508 modeli ile kampüs ağın kurulması kararını vermiş. Bu konuda kısa sürede kurulum işlemlerine başlayan MASKİ şimdilerde yenilenmiş ağ altyapısı ile birlikte vatandaşlara sorunsuz bir hizmet sunuyor.Yerel Yönetimler

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise gerçekleştirilen bu proje ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“MASKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermek istiyoruz. Mobil Saha Yönetim Sistemi, Abone Bilgi Yönetim Sistemi, Yönetim Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi gibi birçok sistem kurduk.

Bu sistemlerin 7/24 kesintisiz hizmet verebilmesi için modern bir IT altyapısına ihtiyacımız vardı. Yeni hizmet binamıza geçerken ileri teknolojileri kullanarak yeni Veri Merkezimizi kurduk ve network altyapımızı yeniledik.

Ülkemize ve ilimize yakışır yeni Veri Merkezimizin kurulması, network altyapımızın yenilenmesi ve geçişin başarı ile sağlanması aşamalarında emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Aruba Türkiye Ülke Müdürü Ersin Uyar ise gerçekleştirilen bu proje ile ilgili şu sözleri ifade etti:

“Türkiye pazarında güçlü Aruba ürün portföyü ile özel ve kamu ağ ihtiyaçlarına yönelik tüm talepleri başarıyla karşılayabilmekteyiz.

Mega Bilgisayar ile MASKİ projesi bu anlamda yeteneklerimizin bir göstergesi olması açısından değerli bir referans oluşturmuştur.
Aruba Türkiye olarak ürünlerimizi tercih eden müşterilerimizin proje sonundaki memnuniyeti çalışmalarımızda bizleri mutlu etmekte.

HPE Aruba olarak, kurumların dijital transformasyon projelerini en uygun kablolu, kablosuz ağ ve mobil güvenlik çözümlerimiz ile desteklemeye devam edeceğiz.”

Avnet Türkiye Aruba Satış Yöneticisi Özlem Özgün Gökçe bu projeyi şu şekilde değerlendirdi:

“Avnet olarak müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve en doğru bilgi teknoloji çözümlerini konumlandırmak, bizler için çok önemli.
MASKİ projesinde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde değerlendirerek onlara uygun olan çözümü saptadık.

Projede Aruba, iş ortağımız Mega Bilgisayar ve Avnet olarak birlikte çalışmanın sinerjisi ile başarıyı yakaladık. Önümüzdeki dönemde de birlikte birçok verimli proje gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”


CEVAP VER