Trend Micro ’nun yeni distribütörü belli oldu

Google News Abone Ol

İnternet ve veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro , 2017’ye yeni distribütörü ile başlangıç yapıyor.

Bilgi teknolojileri alanında 22 yıldır faaliyet gösteren ve geçtiğimiz yıl Redington tarafından satın alınan LinkPlus, Trend Micro ürünlerinin iş ortakları kanalı üzerinden satılması ve bu ürünlerin teknik destek, lojistik ve pazarlama hizmetlerini üstlenecek.

LinkPlus ortaklığı ile ilgili konuşan Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Kanal Yöneticisi Mehmet Dağdevirentürk “Trend Micro olarak bu işbirliği ile veri merkezi güvenliği ve APT (Advanced Persistent Threat) tarafında büyük çapta ve başarılı projeler geliştireceğimiz oldukça önemli bir adım attık. Geniş BT portföyü ve gelişmiş kanal yapısını sektörde edindiği tecrübe ile harmanlayan LinkPlus’ın bize her anlamda katkı sağlayacağına eminiz. Özellikle Deep Security ve Deep Discovery gibi ürünlerimiz konusunda büyük başarılar elde edeceğiz” dedi.

Dünya markası olan Trend Micro ile yapacakları iş birliği konusunda heyecanlı olduklarını belirten LinkPlus Genel Müdür Yardımcısı Cem Borhan ise “Ana odağımız olan yazılım sektöründe bizi farklı kılan en önemi değer, distribütörlüğünü yaptığımız markalara sunduğumuz katma değerli projelerimiz. Güçlü ağımızla birlikte ortaya koyduğumuz bu yaklaşımla birlikte Trend Micro’nun ülkemizdeki yeni pazarlara ve daha farklı sektörlere ulaşmasında önemli bir rol oynamayı hedefliyoruz. Bunu aynı zamanda sunacağımız eğitim, teknik destek ve satış hizmetleriyle de üst noktaya taşıyoruz. Çok yakın zamanda Oracle Partner Hub benzeri bir eğitim merkezini de Trend Micro kanalının hizmetine sunacağız” açıklamasında bulundu.

İki şirketin 2017 hedefleri arasında, kanal yapısını geliştirerek Türkiye ve bölge pazarında daha fazla müşteriye ulaşmak oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu amaç doğrultusunda hareket eden Trend Micro ve LinkPlus, büyük çaplı projeler başta olmak üzere birçok ölçekteki şirkete yönelik projeleri hayata geçirmekle birlikte veri güvenliği konusunun önemini vurgulayacak eğitimler ve etkinlikler de gerçekleştirecekler. Trend Micro ve LinkPlus iş birliği, pazarda birçok farklı sektör de dâhil olmak üzere güvenlik algısının yerleşmesine büyük katkı sağlayacak.

LinkPlus kimdir?

Bilgi teknolojileri alanında faaliyette bulunan Linkplus Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1995 yılında kurulmuştur. Şirketin temel amacı, temsilcisi olduğu  ürünleri Katma Değerli iş modeli anlayışıyla bilişim alanında faaliyet gösteren iş ortakları üzerinden pazarlamak, teknik destek ve danışmanlık hizmetlerini vermektir. Geçtiğimiz sene Ekim ayı itibari ile artık LinkPlus olarak dünyanın en büyük distribütörlerinden biri olan Hindistan Merkezli, uluslar arası Redington Grup’un bir parçası oldu. Bu birleşim LinkPlus’a “yenilik heyecanı” yaşatarak, firma olarak yeni gelişim ve yatırım imkânlarına doğru yönlendirdi. LinkPlus’ın vizyonu Türkiye’deki en iyi katma değer sağlayan yazılım dağıtıcısı olmaktır. Uzun yıllardır Oracle’ın distribütörlüğünü yapan LinkPlus kanal yapısına Oracle Partner Hub adı altında oldukça özel ve katma değerli bir hizmet sunmaktadır. Bunun yanında Splunk ve Trend Micro distribütörlüklerini yapmaktadır

OCTOPOD Bilişim’e yeni Genel Müdür


CEVAP VER