Yerli sermaye ile kurulan veri merkezleri güven veriyor

Yerli sermaye ile kurulan veri merkezleri güven veriyor

PAYLAŞ
Yerli sermaye, veri merkezi, Radore, Radore Veri Merkezi,

Ülkemizdeki birçok işletme, hizmet almakta ve yeni nesil teknoloji adaptasyonunda Türkiye’de yerli sermaye ile kurulmuş veri merkezlerini giderek daha çok tercih ediyor.

Radore Veri Merkezi’nin Akademetre ile 2019 başında 5 farklı ilde 125 farklı şirketin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırmaya göre; her 5 KOBİ’den 4’ü teknolojik altyapı hizmeti alacakları şirketin yerli bir marka olmasını istiyor. Bu tercihte güvenilirlik ve kolay iletişim kurulabilmesi önemli bir rol oynuyor. Diğer nedenlere bakıldığında ise ülke ekonomisine katkı sağlamaları ve Türk lirası üzerinden fiyatlandırma sayesinde sağlıklı maliyet öngörüsü gibi avantajlar öne çıkıyor.

Şirketlerin bulut ve katma değerli servisler başta olmak üzere; pek çok çözümü yerli sermaye hizmet sağlayıcılardan rahatlıkla alabileceğini vurgulayan Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Barbaros Özdemir, şunları söyledi; “Radore gibi veri merkezleri, yüksek teknolojili altyapıları ve operatör bağımsız bağlantı seçenekleri sayesinde, şirketlere uygulamalarını ve hizmetlerini küresel çapta sunabilme imkânı veriyor. Radore olarak var olan hizmet kalitemizi mükemmelleştirmeye odaklanıyoruz. Böylece hem işletmelerin güvenini en üst seviyeye çıkaracak şekilde sürekliliği sağlıyor, hem de dünya çapındaki uygulama ve servislerle entegre olabilecekleri sağlam ve güvenilir bir teknolojik altyapı sunuyoruz.”

Özdemir’in verdiği bilgilere göre, müşterilerin istediğinde verilerinin ve yedeklerinin hangi sunucuda ve hatta hangi diskte durduğunu öğrenebilmesi; gerektiğinde fiziksel erişim sağlanabilmesi, KVKK gibi regülasyonlara uyumluluk, yatırım maliyetlerinin Türk lirası üzerinden hesaplanması gibi avantajlar kullanıcıya güven veriyor. Şirketlerin negatif sürprizlerle karşılamasının da önüne geçiyor.

Clonera en inovatif BT platformu seçildi


CEVAP VER