YouTube Music Güncellemesi İle Yeni Özellikler Geliyor!

YouTube Music Güncellemesi

YouTube Music kullanıcıların uzun süredir beklediği özelliği sevenlerine sundu. İşte Spotify’ın en büyük rakibine gelen yeni özellik.

YouTube Music kullanıcılarının son zamanlarda bir hayli artmış durumda. Özellikle piyasadaki bazı müzik platformlarından daha avantajlı kısımlarının olduğunu belirtelim. Örneğin Spotify’da olmayan şarkılar, genellikle YouTube Music tarafında yayınlanmış oluyor. Bununla beraber YouTube Mu­sic platformuna dahi yüklenmemiş olan müzikler, YouTube’a yüklendiyse, video olarak bulup, müzik olarak oynatılabiliyor. Bu yüzden YouTube M­usic uygulamasının birçok avantajının olduğunu ve işlevsel bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Yeni güncellemeler ile daha fazla kullanıcıya hitap etmesi beklenen platform, özellikle Türkiye tarafında sunduğu uygun fiyat politikası ile sevenlerini üzeirne çekmeye devam ediyor.

Her ne kadar son dönemlerde kullanıcısı artan bir platform olsa da, hala Spotify gibi piyasada lider olarak gösterilen müzik platformlarından geride olduğunu söyleyebiliriz. Fakat YouTube, hala rakiplerinin önüne geçecek özellikler ile gelebilmek için çabalıyor. Geçtiğimiz günlerde ‘Müzik Zamanlayıcısı’ özelliği ile karşımıza çıkan YouTube Music, yeni özelliği sayesinde söz konusu sanatçısının diğer performanslarını gösterecek. Bununla beraber yeni uygulamada köklü arayüz değişiklikleri, daha kullanışlı bir tema sunulması bekleniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıtılar.

YouTube Music Güncellemesi İle Yeni Özellikler Geliyor!

YouTube Music Güncellemesi

Yeni gelecek güncelleme sayesinde, herhangi bir sanatçı çalıyorken, ekranın alt tarafında ‘Diğer Performanslar’ seçeneği kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu tuş sayesinde, çalınan şarkının, popüler diğer sanatçılar tarafından seslendirilmiş hali karşımıza çıkacak. Bu da dinlenen şarkının diğer sanatçılar tarafından sunulan performanslarına kolayca ulaşabilmemizi sağlayacak. İşlevsellik tarafında değerlendirdiğimizde, artık kullanımı daha kolay bir uygulama olarak karşımıza çıkacağını belirtelim. Söz konusu özellik bir süredir Spotify’da zaten bulunuyordu. YT Music platformunun da benzer bir özellik ile karşımıza çıkması, tercih edilmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Bununla beraber YT Music tarafında da yeni gelişmelerin yaşanacağı iddia ediliyor. Özellikle arayüz tarafında daha da kullanışlı bir tema ile gelecek model, işlevsellik konusunda rakiplerine meydan okumayı amaçlayacak. Fakat ‘Diğer Performanslar’ özelliğinin kullanıcılara sunulduğu bilinse de, arayüz tarafında gerçekleşecek olan köklü güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Reklamları Hatalı Çıktı: Dev Para Cezası