Haftalık Telefon Haberleri (25 Temmuz 2022-1 Ağustos 2022)

iPhone 17

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (25 Temmuz 2022-1 Ağustos 2022)

Samsung Galaxy Z Flip 4 Renk Seçenekleri Belli Oldu!

Z Flip 4

Haftalık telefon haberleri yazımızın ilk haberinde katlanabilir telefon tarafından geliyor. Z Flip 4 modeli, 4 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek. Bu renkler; mor, mavi, pembe ve siyah olacak. Tabii ki ilk piyasaya sürüldüğünde şimdilik yalnızca 4 renk ile sınırlandırıldığını belirtelim. tanıtıldıktan haftalar sonra farklı renk seçeneklerinin de eklenmesi bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda söz konusu modelin, dış tarafında bulunan iki kapağının da farklı renk seçenekleri ile geleceğine dair sızıntılar mevcuttu. Örneğin, arka kamera ve erkanın bulunduğu üst kapak pembe rengi ile gelirken, alt taraftaki kapak mavi renge sahip olabilecek. Tabii ki bu opsiyonların sonraki dönemlerde sunulacağı iddia ediliyor.

Huawei Mate 50 Serisi Piyasayı Sallamaya Geliyor!

Huawei Mate 50

Haftalık telefon haberleri yazımızın bu kısmında Google servisleri ile sorun yaşadığı halde, hala akıllı telefon piyasasına tutunmaya çalışan Çinli devin Mate serisi karşımıza çıkıyor. Huawei Mate 50 serisi, Eylül ayında sevenleri ile buluşacak. Ayrıca söz konusu serinin Türkiye’ye de geleceği iddia ediliyor. Harmony OS 3.0 işletim sistemi ile gelecek modellerin Kirin 9000S işlemcisini kullanacağı da biliniyor. Tasarım detaylarını incelediğimizde, daire biçiminde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu ile gelecek olan Mate 50 serisi ile birlikte üç model bizleri karşılayacak. Bu modeller Huawei Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS olacak. RS modelinin Türkiye ihtimali üzerine henüz bir ayrıntı ortaya çıkmamış olsa da Mate 50 ve Pro modellerinin geleceği iddia ediliyor.

Samsung Galaxy A23 5G Rakiplerini Kıskandıracak Fiyatı İle Geliyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızın devamında Samsung’un yeni modeli gündemde İddialara göre Samsung Galaxy A23 5G, 300€ fiyat etiketi ile kullanıcıları beğenisine sunulacak. genel olarak uygun fiyatlı 5G destekli modellerin 350-400€‘dan başladığını biliyoruz. Samsung ise yıllardır A2x serisi modelleri ile kendisini kanıtlamış bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Serinin önceki modeli Galaxy A22, 4G destekli bir model olarak karşımıza çıkıyordu. Söz konusu cihazın da hali hazırda 4500 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Muhtemelen Galaxy A23 5G modeli de 5000-5500 TL civarında bir fiyat etiketine sahip olacaktır.

OnePlus 10T 16 GB RAM ile Geliyor! Xiaomi’ciler Üzgün!

OnePlus 10T

Cihazda en çok dikkat çekici özellik, 16 GB RAM belleği. Genel olarak Çin menşeili markalarda sanal RAM özelliğinin revaçta olduğunu biliyoruz. Çoğu üst segment telefonlar 12 GB RAM + 4 GB sanal RAM desteği ile 16 GB değerlerine ulaşabiliyorlardı. Fakat OnePlus, 16 GB RAM desteğine sanal RAM kullanmadan ulaşabiliyor. Ayrıca 256 GB dahili depolama alanı ile gelmesi de önemli bir avantaj olacaktır.

Xiaomi 200 MP Kamera İle Geliyor: İşte İlk Ayrıntılar

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi 200 MP kamera çözünürlüğüne sahip modeli hakkında kullanıcıların en çok merak ettiği, pil konusunda 120W hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh’lik pil bizleri karşılıyor. Bununla beraber 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.67 inçlik bir ekrana sahip olması gibi, rakiplerinden kendisini üstün yapacak özellikler de bulunuyor. Henüz lansman tarihi belli olmayan model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin Türkiye ihtimali üzerinde de sızıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

iPhone 14 Pro Kamerası İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

iPhone 14 Pro

Haftalık telefon haberleri bölümümüzde uzun süredir beklenen iPhone 14 serisi hakkında ayrıntılar karşımıza çıkıyor. 13 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin Pro modelinin kamerası tarafından sunulacak olan teknik özellikler ortaya çıktı. İddialara göre yıllardır karşımıza çıkan 12 MP lensten vazgeçilecek ve 48 MP çözünürlüğünde bir ana kamera bizleri karşılayacak. Fakat söz konusu model ile gelecek olan diğer kameralarda 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 12 MP çözünürlüğünde telefoto sensörü yine çözünürlüğünü koruyacak.

İlgili Haberler

>> Samsung Reklamları Hatalı Çıktı: Dev Para Cezası