YouTube Türkiye beklenen haberi verdi!

YouTube Türkiye beklenen haberi verdi!

YouTube Türkiye
Google News Abone Ol

YouTube Türkiye uzun zamandır beklenen temsilci bulundurma haberini paylaştı. YouTube da ülkemizde artık temsilci bulunduracak.

Türkiye’de sosyal medya düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından gözler sosyal medya devlerine çevrilmişti. Ancak bu süreçte Facebook, Twitter ve YouTube Türkiye için hamle yapmamış yani temsilci atamamıştı.

Bugün ise YouTube Türkiye’den beklenen haber geldi. Türkiye’ye önem veren video platformu 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri doğrultusunda ülkemizde temsilci bulunduracağını açıkladı.

Bu temsilci sayesinde Türkiye’den yapılan başvurular hızlıca değerlendirilir aksiyon alınacak. Bu süreçte temsilci bulundurmayan firmalara 2 defa para cezası kesildiğini son ihtar sonrasında yine temsilci bulundurmayanların veri trafiğinin yavaşlatılacağını belirtelim.

YouTube’dan gelen açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik. YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”. 

YouTube Türkiye

İlgili Haberler

>> Facebook TikTok rakibi Collab uygulamasını yayınladı

>> Facebook Kripto Parası Büyük Darbe Aldı İşte Detaylar


CEVAP VER