YouTube Yeni Reklam Politikası Çok Can Sıkacak: Üst Üste Reklamlara Hazır Olun

YouTube eğitim videolarında

YouTube yeni reklam politikası ile gündemde. Platformda arka arkaya geçilemeyen çoklu reklam sistemi deneniyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük video uygulamaları içerisinde yer alan YouTube bazı ilginç reklam sistemleri izliyor. Hem bilgi hem de eğlence merkezi olarak bilinen platform her geçen gün daha fazla rağbet görüyor. Kullanıcı sayısı arttıkça şirketin gelirleri de artıyor. Ancak gelirlerin artabilmesi için agresif politikalar izlenmeye başlandı.

YouTube bildiğiniz üzere kullanıcılara Premium seçeneği sunuyor. Bu seçeneği tercih edenler reklamsız bir şekilde video izleyebiliyor. İlk etapta platform bunu çok fazla abartmadı. Fakat özellikle son dönemlerde artık iş iyice çığırından çıktı. Özellikle şu sıralar YouTube üst üste çoklu reklam denemelerine girişiyor.

YouTube yeni reklam politikası kullanıcıları bezdirecek

ABD’li video izleme platformu tarafından bazı ilginç denemelere başlandı. Buna göre arka arkaya geçilemeyen 10 reklam denemesi yapılıyor. Bu reklamlar yaklaşık olarak 6 saniye sürecek. Herhangi bir kullanıcı bu reklamları geçemediği için yaklaşık olarak 1 dakikalık zaman kaybı ile karşı karşıya kalacak.

YouTube yeni reklam

YouTube tarafından böylesine büyük bir zaman kaybının yaratılması sert eleştiriler aldı. Forumlarda kullanıcılar bundan şikayetçi oldu. Bazıları 10 reklam üst üste gördüğünü söylerken kimileri ise 5 reklamı üst üste gördüğünü belirtti. Yani şimdilik en az 5 reklamın üst üste bindirildiğini görüyoruz.

YouTube kullanıcı kaybına neden olabilir

Platformun bu tür girişimler ile birlikte kullanıcı sayısında bazı kayıplara neden olma ihtimali var. Her ne kadar şirket premium satışını artırmak istese bile yine de bunun daha farklı yolları var. İnsanları adeta mecbur bırakmak pek etik olarak görülmüyor. En azından şimdilik kullanıcıların düşüncesi bu yönde. YouTube yeni reklam politikası bu nedenle tepki almaya devam edecek.

Şimdilik ABD ve Kanada gibi ülkelerde denemeler yapılıyor eğer bu denemeler başarılı olursa dünyanın diğer ülkelerinde de kullanımına başlanacak.

İlgili Haberler:

>> Fenerbahçe YouTube Hesabı Büyük Bir Saldırı İle Karşı Karşıya

>> YouTube Tesla Videosunu Kaldırdı: Nedenine Çok Şaşıracaksınız

. . . . .