YouTube Zoom Geliyor!

YouTube Android

Dünyanın en büyük video kütüphanesi YouTube, yakın zamanda yeni bir güncelleme daha almaya hazırlanıyor. Bu güncelleme sayesinde kullanışlı bir özelliğe daha kavuşacağız. AndroidPolice sitesindeki bilgilere göre firma, şu an zoom özelliği üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

YouTube, yakında zoom özelliğini milyonlarca kullanıcısının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. AndroidPolice sitesindeki detaylar, firmanın şu an bu özellik üzerinde çalıştığını ve yakında ücretsiz bir güncellemeyle kullanıma sunacağını gösteriyor.
Bu sayede YouTube’da video izlerken istediğiniz sahnede videoyu durduracak ve iki parmağınızı kullanarak zoom yapabilecek ve yine iki parmağınızı kullanarak görüntüyü küçültebileceksiniz.

YouTube Zoom Geliyor!

“Görüntüyü büyütmek ne işe yarayacak?” diye soruyorsanız, aslında pek çok işe yarayabilir. Örneğin görüntüde bir tablo var ve tablodaki yazılar kolay kolay anlaşılamıyorsa, videoyu zoom aracılığıyla büyüterek detayları daha iyi görebilirsiniz. Tabii burada video görüntü kalitesi de önemli. Öte yandan, bir film tutkunusunuz ve fragman izliyorsunuz diyelim. Bildiğiniz gibi yapımcılar, fragmanlara “easter egg” olarak da bilinen sürpriz yumurtalar ekleyebiliyor ve bu tip detayları daha rahat görebilmek için de zoom özelliğini kullanabilirsiniz.

Şu an test aşamasında olan bu özelliği az sayıdaki kullanıcı deneyimleyebiliyor. Eğer YouTube Premium üyeliğiniz varsa, siz de bu adrese giderek kayıt olabilir ve yeni özellikleri pek çok kişiden önce deneyimleyebilirsiniz.

Adrese giderek “Try it – Dene” tuşuna basmanız yeterli. İsterseniz deneyimlerinizle ilgili yorumlarınızı da YouTube ekibiyle paylaşabilir, sonrasında özelliği kapatabilirsiniz. Zaten test amaçlı olarak 1 Eylül’e kadar kullanılabileceği de belirtilmiş durumda.

Zaman Damgası özelliği nasıl kullanılır?

Platforma yüklediğiniz videonun açıklama kısmına giderek, videoda bahsedilen konuları zaman ibareleriyle ayırmalısınız. Mesela…

0:00 – Başlangıç
1:25 – Video yüklemesi nasıl yapılır?
2:40 – Video nasıl silinir?
3:50 – Beğeni rakamları ne anlama geliyor?
5:50 – Çok izlenmek için neler yapılmalı?
6:60 – Zaman Damgası kullanımı için nasıl hareket edilmeli?

Önce zamanı yazmalı, sonrasında da o bölüme vereceğiniz adı belirtmelisiniz. Bunları yapıp kaydettikten sonra, videoyu açtığınızda göreceksiniz ki barın altında sizin belirttiğiniz bölüm ibareleri yazıyor. Böylece videoyu izleyenler de bu bölümlere tek tıkla kolayca ulaşabilirler. İşte hepsi bu kadar.

İlgili Haberler

>> En Performanslı Telefonlar Top 10! Zirvede Kim Var?