ZTE Axon 30 modeli, kusursuz ekranıyla kanlı canlı görüntülendi!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

ZTE Axon 30 modeli, kanlı canlı görüntülendi. İşte yeni modelin ortaya çıkan görselleri ve temel özellikleri hakkında tüm detaylar.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştird­i. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, ilk modeli Samsung, Oppo gibi devlerden bekliyordu. Fakat ZTE hızlı davrandı ve Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip Axon 20 Pro modeli ile karşımıza çık­tı. Fakat ZTE için işler beklendiği gibi gitmedi ve hüsranla sonuçlandı.

ZTE Axon 20 modeli, sunduğu birçok özellik ile kendisine hayran bırakt­ı. Fakat en çok öne çıkan özelliği ekran altı kamera bekleneni karşılayamadı. Uzun kullanımda ve yüksek ışıkta kamera bölgesinde bulunan ışık hüzmesi, kullanıcıları sinirlendirdi. Çünkü tam ekran hazzı yaşamak isteyen kullanıcılar ekran altında gözüken kamera belirtisi ile karşılaştı. Çok geçmeden ZTE’nin yeni modeli hakkında ilk ayrıntılar geldi. İddialara göre ZTE, bir kez daha ekran altı kameralı bir model piyasaya sürecek.

ZTE Axon 30 modeli, kusursuz ekranıyla kanlı canlı görüntülendi!

ZTE Axon 30

ZTE Axon 30 modeli, serinin bir önceki modeli olan Axon 20 gibi ekran altı kamera teknolojisine sahip olacak. Fakat yeni modelde, serinin bir önceki modelinde ortaya çıkan kamera izi sorunun kaldırılması bekleniyor. Eğer bu sorun kaldırılırsa önümüzdeki yıllarda yeni nesil telefonların neredeyse hepsinde ekran altı kamera teknolojisini görmemiz oldukça muhtemel.

Serinin bir önceki modelinde yaşanan kamera izi sorununun OLED panelin, yeterli ışığın geçmesine izin vermemesinden kaynaklanmaktaydı. ZTE ise Axon 30 modeli ile birlikte bu sorunun üstesinden gelecek ve kusursuz bir kuruluma sahip ekran altı kamera tasarımı karşımıza çıkacak. Aynı zamanda yeni modelin ekranında 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panelin de kullanılması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde ZTE Axon 30 modeli hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> ZTE Blade V2021 5G tanıtıldı! Türkiye’ye gelirse çok satar!

>> Fiyat performans adayı ZTE Blade 20 5G duyuruldu!