Oppo Reno 6Z moodelinin fiyat bilgisi sızdırıldı: Orta seviye canavarı

Oppo Reno 6Z

Oppo’nun orta seviye akıllı telefon serisine bir yenisi daha ekleniyor. İşte Oppo Reno 6Z hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Çinli üretici Oppo’nun akıllı telefon sektöründeki yerinin bir hayli büyük olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modelleri ile bir hayli ilgi görüyor. Orta segmentte rakipsiz olarak gösterilebilecek özelliklere sahip olan Oppo Reno serisi modellerine bir yenisi daha ekleniyor.
Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi modelleri ülkemize daha yeni yeni girmesine karşın Reno 6 serisine baktığımızda ise Avrupa’da çoktan satışa sunulduğunu görmekteyiz. Fakat yakında Reno 6 serisinin de ülkemize giriş yapması bekleniyor. Henüz Reno 6 serisine ait bir model ülkemizde göremedik fakat söz konusu seriye 1 yeni model daha ekleniyor. Oppo Reno 6Z 5G adı verilen yeni modelin temel özellikleri ve bazı detayları GeekBench listelerine görüldü. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Oppo Reno 6Z moodelinin fiyat bilgisi sızdırıldı: Orta seviye canavarı

Geçtiğimiz günlerde GeekBench listelerinde ortaya çıkan modelin bazı temel özellikleri hakkında bilgi edinme şansı yakalamıştık. Sonunda yeni model hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı. Söz konusu uygun fiyata satılması beklenen modelin fiyat bilgisi hakkında bazı iddialar bulunuyor. Ortaya çıkan fiyat bilgisini, serinin diğer modelleri ile kıyasladığımızda, uygun fiyat etiketine sahip bir modelin karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Oppo Reno 6Z

Bazı sızıntılara göre yeni model 410 dolarlık bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkacak. 21 Temmuz’da satışa sunulması beklenen modelin çoğu özelliğinin de ortaya çıktığını belirtelim.

Yeni modelde serinin diğer modellerinde olduğu gibi sanal RAM genişletme özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde dahili depolamadaki kapasitenin bir kısmı alınarak RAM belleğe geçici olarak aktarılıyor. Böylece 8 GB olan RAM kapasitesi sanal RAM özelliği ile birlikte 10 GB ve 12 GB‘a kadar yükselebiliyor.
Ortaya çıkan git GeekBench testlerini incelediğimizde ise yeni modelin tek çekirdeklide 589, çok çekirdeklide ise 1.749 puan aldığını görmekteyiz. 64 megapiksel ana kamerası olmak üzere üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak model aynı zamanda 30W şarj desteğine sahip olacak. Yakında tanıtılması beklenen model hakkında daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacaktır. Daha fazla haberden haberdar olabilmek için beklemede kalın.
İlgili Haberler