ZTE Axon 30 serisi, Snapdragon 888 işlemcisiyle tanıtım için gün sayıyor

axon 30
Google News Abone Ol

ZTE amiral gemisi Axon 30 serisi için hazırlıklarını tamamladı. Tanıtımına günler kalan yeni seri hakkında işte tüm bildiklerimiz.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştird­i. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, ilk modeli Samsung, Oppo gibi devlerden bekliyordu. Fakat ZTE hızlı davrandı ve Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip Axon 20 Pro modeli ile karşımıza çık­tı. Fakat ZTE için işler beklendiği gibi gitmedi ve hüsranla sonuçlandı.

ZTE Axon 20 modeli, sunduğu birçok özellik ile kendisine hayran bırakt­ı. Fakat en çok öne çıkan özelliği ekran altı kamera bekleneni karşılayamadı. Uzun kullanımda ve yüksek ışıkta kamera bölgesinde bulunan ışık hüzmesi, kullanıcıları sinirlendirdi. Çünkü tam ekran hazzı yaşamak isteyen kullanıcılar ekran altında gözüken kamera belirtisi ile karşılaştı. Çok geçmeden ZTE’nin yeni modeli hakkında ilk ayrıntılar geldi. İddialara göre ZTE, bir kez daha ekran altı kameralı bir model piyasaya sürecek.

ZTE Axon 30 Pro, 3 adet 64 MP kamera ile gelecek

Sızdırılan bilgileri incelediğimizde ilk dikkatimizi çeken detay, Snapdragon 888 işlemcisi oluyor. Bu işlemcinin, aylardır AnTuTu zirvelerinde performans bazında zirvede olduğunu söyleyelim. Bir diğer sızıntımız ise kamera tarafından geliyor. Bugüne kadar karşımıza çıkan modellerde genellikle ikinci ve üçüncü kameralar 12 MP, 5 MP değerlerinde olmaktaydı. Axon 30 Pro modelinde ise 3 adet 64 MP çözünürlüğünde kamera bizleri karşılıyor.

axon 30

Geçtiğimiz haftalarda kameralardan birinin 200 MP değerinde olacağına dair söylentiler mevcuttu. Fakat ZTE, bu iddiaları yalanları ve günler sonra tanıtılacak modelleri hakkında ilk ipuçlarını da vermiş oldu.

axon 30

Cihazın tanıtım tarihi de kesinleşti. ZTE’nin açıklamalarına göre Axon 30 serisi, 15 Nisan tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Yeni serinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Haftalar sonra cihazın Türkiye ihtimali hakkında da yeni ayrıntılar belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> ZTE Blade V2021 5G tanıtıldı! Türkiye’ye gelirse çok satar!

>> Fiyat performans adayı ZTE Blade 20 5G duyuruldu!


CEVAP VER