Oppo ve Vivo, içe katlanır iki farklı model ile karşımıza çıkmaz için hazırlanıyor

oppo ve vivo

Oppo ve Vivo, içe katlanabilen modeller üzerinde çalışıyor. İşte hakkında bazı sızıntılar olan modeller hakkında tüm ayrıntılar.

İlk katlanabilir akıllı telefonlar 2019’da ortaya çıktığında, form faktörlerinden herkes memnun değildi. İlk cihazlar, gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon deneyimi yerine daha uzun bir tablet deneyimi sunuyordu. Kasım ayında Motorola, kapaklı bir tasarıma sahip Moto RAZR’ı tanıttı. Bu, katlanabilir telefonlar oluşturmak için harika bir çözüm olduğunu gözler önüne serdi. Daha sonrasında Samsung bu yıl Şubat ayında dikine katlanan Galaxy Z Flip’i tanıttı ve başarılı oldu.

Galaxy Z Flip hala Samsung’un bugüne kadarki en başarılı katlanabilir akıllı telefonu konumunda. Bu nedenle, kapak konsepti, katlanabilir segmente katılan daha fazla şirket için gitmenin bir yolu gibi görünüyor. Görünüşe göre Oppo, Galaxy Z Flip için kendi cevabını hazırlıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında tüketiciler ile paylaştığı konsept tasarımında OLED ekrana sahip, genişleyebilen X 2­021 adını verdiği modeli X 2021’i sunmuştu. Fakat o model ne yazık ki unutuldu. Uzun bir süre sonra Oppo ve Vivo’dan yeni katlanır akıllı telefon modelleri karşımıza çıktı.

Oppo ve Vivo katlanabilir telefon modelleri neler sunacak

Geliştirilme aşamasındaolan modeller hakkında ilk detaylar belli oldu. İlk olarak Oppo’nun geliştirmekte olduğu katlanabilir akıllı telefonuna baktığımızda, 8 inçlik bir panele sahip olduğunu görmekteyiz. Fakat bu telefon katlandığında ne kadar daha küçülecek, yeni boyuta gelecek henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Fakat sızdırılan ekran boyutuna baktığımızda Galaxy Z Fold 2 modeline benzer bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Samsung’un Z Fold 2 modeli kadar iyi olabilecek mi, merak konusu.

oppo ve vivo

Vivo’nun katlanabilir modeline baktığımızda ise, Oppo’da da olduğu gibi içe katlanır bir yapı karşımız çıkıyor. Söz konusu cihaz 8 inçlik iç ekrana sahip olacak. Dış ekranı ise 6.5 inç boyutunda olacak. Henüz teknik detayları hakkında sızdırılan bir belge bulunmuyor fakat iddialara göre yeni model, yüksek tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olacak.

İlgili Haberler

>> Uygun fiyatlı vivo Y30g, Helio P65 yongası ile duyuruldu: Bu fiyata yok satar!

>> Fiyat performans canavarı iQOO Z3 120 Hz ekranı ile tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here