16 GB RAM’li Asus Zenfone 7 Geekbench testinde göründü!

16 GB RAM’li Asus Zenfone 7 Geekbench testinde göründü!

Google News Abone Ol

Asus’un yeni amiral gemisi modeli Asus Zenfone 7 Geekbench performans testinde göründü. 16 GB RAM’li amiral gemisi geliyor!

Telefon pazarında uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan Asus, bomba gibi bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Geekbench testinde ortaya çıkan Asus ZF isimli telefon Asus’un yeni amiral gemisi modeli üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Geekbench 5’in tek çekirdek bölümünden 973 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 3346 puan alan telefonun Asus Zenfone 7 adını alması bekleniyor.

Asus Zenfone 7 özellikleri nasıl olacak?

Gücünü 2020 yılı amiral gemisi modelleri gibi Snapdragon 865 yonga setinden alacak olan telefonda tam tamına 16 GB RAM yer alacak. 12 GB RAM’e alışmaya başladığımız bugünlerde Asus’un vitesi yükseltip 16 GB RAM’e kadar çıkması oldukça heyecan verici diyebiliriz.

Android 10 ile kutusundan çıkacak olan telefonun şimdilik ekran ve kamera açısından ne gibi özelliklere sahip olacağı bilinmiyor. Ancak amiral gemisi modeli olacağı için bu modelde QHD+ çözünürlüğünde AMOLED ekranın yer alacağını düşünüyoruz. Bu ekran muhtemelen ya 90 Hz tazelemeli ya da 120 Hz tazelemeli hıza sahip olacak.

Asus Zenfone 7

Kamera konusunda ise Asus’un rakiplerinden geri kalmayacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda telefonda minimumda dörtlü kamera kurulumu yer alacaktır. 64 Megapiksel ana kamera ile geleceğini düşündüğümüz Zenfone 7’de ön kamera olarak muhtemelen tekli 20 Megapikselli sensör yer alacak.

Yaz aylarında tanıtılıp satışa sunulması beklenen telefonun Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. 999 dolardan aşağıya olmayacak olan telefon muhtemelen ülkemize 10.000 TL barajını aşıp giriş yapacaktır.

Asus’un rakiplerine baktığımızda bu donanıma sahip sadece Çinli üreticilerin oyuncu telefonları yer alıyor. Asus 16 GB RAM’li telefonunu günlük kullanım için tasarlayacağından performans konusunda rakiplerinin bir tık önünde olacak diyebiliriz.

Muhtemelen 2021 yılında artık amiral gemisi segmentinde 12 GB yerine 16 GB RAM standart hale gelecek. Bilgisayarlar ile yarışır pozisyona gelen mobil sektörün yine de işlemci konusunda eksiklikleri çok fazla. Bu eksiklikler de muhtemelen 4nm üretim sürecine geçildiğinde ortadan kalkacak.

İlgili Haberler

>>ASUS, ProArt Display PA32UCX-P ve PA27UCX modellerini duyurdu

>>Asus ProArt Display PA248QV ve PA278QV tanıtıldı!

>>Asus Electro Punk klavye mouse ve kulaklığı tanıttı!


CEVAP VER