2 İşletim Sistemli Telefon: Android ve iOS Bir Arada Mı?

2 işletim sistemli telefon

2 işletim sistemli telefon duyuruldu. Açık kaynak teknolojisi geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir Alman şirketi olan Hallo Welt Systeme, yakın zamanda Volla Phone hattına yeni bir ek olan Volla Phone X23’ü piyasaya sürdü.

Bu akıllı telefon, Google ekosistemini kullanmayan en son akıllı telefon modelidir ve kullanıcılara cihazları üzerinde daha fazla kontrol sağlayan açık kaynaklı bir işletim sistemine sahiptir. Müşteriler, Volla Phone X23’ün biri Volla OS yüklü, diğeri Ubuntu Touch yüklü olarak gelen iki sürümü arasından seçim yapabilir.

Teslimatların Mayıs 2023’te başlaması planlanıyor. Telefonun Volla OS sürümü çoğu Android uygulamasıyla uyumluyken Ubuntu Touch uyumlu değil.

2 işletim sistemli telefon UBUNTU TOUCH VE VOLLA OS ile sunuldu

Volla Phone X23, MediaTek Helio G99 ile donatılmıştır. 4 GB RAM ve 64 GB dahili flash belleğe sahiptir. Harika bir görüntüleme deneyimi sağlayan 1560×720 piksel çözünürlüğe sahip 6.1″ HD+ ekrana sahiptir. Ayrıca, yüksek kaliteli fotoğraf ve video çekmek için 16 MP ön yüz kamerası ve çift arka kamera (48 MP ve 8 MP) içerir.

2 işletim sistemli telefon

Akıllı telefon, 30W kablolu şarj ve 15W kablosuz şarj özelliklerine sahip 5000mAh bataryaya sahiptir. Telefonun boyutları 160.9 x 80 x 12.2 mm, ağırlığı ise 270 gram. Teknik özelliklerine ek olarak Volla Phone X23, MIL-STD-810H askeri standardını karşılayan dayanıklı bir akıllı telefondur. Bu, dayanıklı olduğu ve aşırı sıcaklıklara, düşmelere ve titreşimlere dayanabileceği anlamına gelir.

Google ekosisteminin alternatifi mi?

Volla Phone X23, Volla Phone serisinin heyecan verici yeni üyesi ve kullanıcılara Google ekosistemini kullanan akıllı telefonlara bir alternatif sunuyor. Akıllı telefon deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bir cihaz arayan kişiler için ideal. Ayrıca sağlam tasarımı, etkileyici özellikleri ve uygun fiyatı ile Volla telefon dikkate alınmaya değer.

2 işletim sistemli telefon önümüzdeki yıllarda Huawei ve Xiaomi gibi markalar tarafından da önemsenebilir.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S23 FE Serinin En Ucuzu Olacak!

>> iPhone 15 Pro Fiziksel Tuşu Değişiyor!