2 Yaşındaki Çocuktan Annesine Telefonla Sipariş Sürprizi!

Eğer evde meraklı, afacan bir çocuğunuz varsa, akıllı telefonunuzun ekran kilidini kapattığınızdan emin olmalısınız. Aksi durumda, bazen ilginç sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin, evinize bir anda 31 tane çizburger gelebilir ve bunların parası da sizden çıkabilir. Nasıl mı? Haberimize buyurun.

CNN’deki habere göre Teksas’ta bir anne, evdeyken bir yandan işleriyle bir yandan da 2 yaşındaki çocuğuyla ilgileniyordu. Bir okulun pazarlama departmanda görev yapan Kelsey Golden, o gün okulun geleneksel yıllık kitabı üzerinde çalışıyordu ve bu esnada, akıllı telefonunun ekran kilidini de açık bıraktı…

Çünkü Golden, o esnada akıllı telefonundaki fotoğraflarını bilgisayarına aktarıyordu ve 2 yaşındaki oğlu Barrett da ekranın açık olduğunu görünce telefonla oynamak istedi.

Annesinin belirttiğine göre Barrett, telefonda bir şeyler izlemek ya da oynamak isteyen çocuklar gibi değil. O, daha çok telefondaki yansımasına bakmayı seviyor ve bunu dakikalarca yapabiliyor. Ama görünüşe göre bu kez farklı bir işlem daha yapmış…

Bir süre sonra annenin telefonuna DoorDash servisinden bir bildirim geldi. Kısa süre sonra da kapı çaldı…

2 Yaşındaki Çocuk ve Telefonla Sipariş Süreci: Anne Şaşkın!

Kapıyı açtığında ise, elinde kocaman poşetlerle bir Mc Donald’s elemanını gördü. Zira 2 yaşındaki çocuk, farkında olmadan tam 31 tane çizburger siparişi vermişti bile. Yaklaşık 100 dolar değerindeki bu sipariş, haliyle anneyi şaşkınlık içinde bıraktı. İlginç olan bir diğer detay ise, ailede kimsenin çizburger sevmiyor olması.

Bunun üzerine Kelsey Golden, arkadaşlarıyla ortak kurduğu bir Facebook grubundan duyuru yaparak isteyenlerin ücretsiz olarak çizburgerleri dağıttı.

Bu ilginç gelişmelerin ardından McDonald’s çalışanlar da Golden ailesiyle tanışmak, fotoğraf çekilmek ve maskotlarla oynamak için onları şirkete davet etti.

Telefonla sipariş haberi ilginizi çektiyse, bir de TikTok haberi verelim…

Bir süre önce yaptığımız haberimizde de, 10 yaşındaki bir kullanıcının TikTok platformu üzerinde 23 kez para transfer işlemi gerçekleştirdiğinden söz etmiştik. Bu işlemler sonucunda yaklaşık 2 bin 500 dolarlık bir masraf oluşmuştu, ki bu durumu fark eden aile de yetkililerle iletişime geçerek para iadesi başvurusunda bulunmuştu.

Siz siz olun, çocuğunuzun yanında telefonunuzu ekran kilidi açık bir şekilde bırakmayın. Ek olarak, telefonlarda misafir kullanıcı modu ve çocukların daha güvenli kullanabilmeleri için ebeveyn modu gibi özellikler de mevcut.

İlgili Haberler

>> Xiaomi’den Konuşma Bozukluğu Olan Kişilere Yardım