200 MP kamera ile karşımıza çıkacak ilk marka belli oldu

Samsung 200 MP
Google News Abone Ol

Samsung’un 200 MP değerinde lensini kullanacak, 200 MP kamera ile sunulacak ilk marka belli oldu. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Samsung, piyasaya sürdüğü ISOCELL lensleri ile birlikte, bir hayli ilgi görüyor. Çoğu amiral gemisi modellerde görmeye alışık olduğumuz ISOCELL lensleri, normal lenslere kıyasla daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca diğer modellerden en büyük farkı ise ISOCELL lenslerinde kullanılan teknoloji sayesinde, kamera çıkıntısı çok daha az oluyor. Samsung, iletişimde olduğu o markaya 200 MP lensini kullandırtacak. İşte 200 MP ISOCELL lensi ve, söz konusu lensi kullanacak o marka.

Samsung CEO’su Tm Roh, 600 MP lensler üzerinde çalışmaların olduğunu söylemişti. Bu lensler için henüz uzun bir süre olsa da, Samsung’un 200 MP lensler artık uzak değil.

Xiaomi, 200 MP kamera kullanan ilk marka olacak

Sızıntılara göre Samsung’un yakında piyasay sürmek için hazırlandı 200 MP çözünürlüğe sahip lensi kullanacak olan ilk marka Xiaomi olacak. DigitalChatStation kaynağına göre 200 MP’lik Samsung sensörü, şimdiye kadar karşımıza çıkan en küçük sensör boyutuna sahip olacak. Yeni sensörün 0,64 µm piksel boyutuna sahip olacağı iddia ediliyor.

200 MP kamera

Samsung tarafından en son çıkan ISOCELL GN2 lensinde bu boyut 0.8 µm piksel değerinde idi. 108 MP değerinde olan lensin, yeni versiyonunda hem çözünürlük olarak önemli derecede iyileştirildiğini, hem de sensör boyutu olarak küçüldüğünü belirtmekte fayda var.

Daha öncesinde söz konusu sensörün farklı modellerde kullanılacağına dair iddialar mevcuttu. Özellikle ZTE’nin amiral gemisi Axon 30 serisinde, yeni sensörün kullanılacağına dair birçok iddia mevcuttu. Fakat bazı kaynaklardan paylaşılanlara göre yeni sensörü ilk kez Xiaomi modellerinde göreceğiz.

Xiaomi’nin yakında tanıtılacak, uzun süredir beklenen bir modeli bulunmuyor. Haliyle yeni sensörün ilk hangi seride, hangi modelde kullanılacağını tahmin etmek de oldukça güç. Yakın zamanda yeni sensörün hangi modelde ilk kez sunulacağına dair detaylar ortaya çıkacak, sızıntılar gerçekleşecektir. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi 11 Lite incecik tasarımı ile görüntülendi!

>> POCO X3 Pro, sızdırılan fiyatı ile kullanıcıları sevindirdi!


CEVAP VER