2021’de En Çok Para Kazanan Kız YouTuber, Sadece 7 Yaşında! İşte Kazandığı Para!

YouTube Music Güncellemesi

Pek çok çocuk, ailesinden haftalık harçlıklar alır ve bunlar genelde çok da yüksek değildir. Bu esnada bazı çocuklar ise, milyon dolarlarla oynuyor, evet doğru okudunuz. YouTuber Anastasia Radzinskaya, ya da kullanıcı adıyla Nastya, geçtiğimiz sene YouTube takipçileri için hazırladığı videolar ve bağlantılı sponsorluklar toplamında tam 28 milyon dolar gelir elde etti ve en çok para kazanan Youtuber isimlerden oldu. Bu arada, Nastya’nın sadece 7 yaşında bir kız çocuğu olduğunu da belirtelim. Şimdiden hem kendisinin hem de ailesinin geleceğini garantiye almışa benziyor diyebiliriz…

. .

Radzinskaya doğduğunda, serebral palsiyle doğmuştu. Yani vücudunda ciddi hasarlar olabilir, hareket etmekte zorlanabilir, hatta konuşamayabilirdi… Oysa ailesi umutluydu ve hazırlayıp YouTube’da yayınladıkları videolar, kısa sürede milyonlarca kişinin kalbini kazandı.

Nastya, Forbes ‘ın yayınladığı 2020’nin en çok kazanan YouTube yıldızları listesinde, 7. sırada yer alıyordu. O yıl toplamda 39 milyar kez izlenen ve 190 milyonun üzerinde aboneye sahip olan YouTuber, toplamda 18.5 milyon dolar gelir elde etmişti.

2021'de En Çok Para Kazanan Kız YouTuber, Sadece 7 Yaşında! İşte Kazandığı Para!

Forbes’ın 2021 yılında en çok kazanan YouTuber’lar listesinde ise, Nastya’yı 6. sırada görüyoruz. Küçük kız, 2021 genelinde toplamda 28 milyon dolarlık gelir elde etti. Peki bunu nasıl yaptı derseniz, eski YouTube videolarının haklarını satışa çıkardığını ve bunlardan ciddi gelirler elde ettiğini söyleyebiliriz. Tabii tüm bu süreçleri ailesi yönetiyor.
Nastya, ailelerin, özellikle de çocukların sevdiği bir isim. Ülkemizde de milyonlarca takipçisi bulunuyor ve hazırladığı her video, hem rengarenk hem de neşeli yapılarıyla beğeni topluyor, defalarca kez izleniyor.

Küçük kız, yakın zamanda kendi markasıyla pek çok ürünü satışa çıkardı ve hatta bir NFT koleksiyonu bile hazırladı. Radzinskaya, Forbes’ta yalnızca bu yılın en çok kazanan kız YouTuber’ı değil, aynı zamanda listedeki tek kız YouTuber!

Forbes’a göre 2021 yılında en çok para kazanan 10 youtuber isim şöyle:

1. MrBeast – 24 milyon dolar
2. Jake Paul – 45 milyon dolar
3. Markiplier – 38 milyon dolar
4. Rhett and Link – 30 milyon dolar
5. Unspeakable – 28.5 milyon dolar
6. Nastya – 28 milyon dolar
7 Ryan Kaji – 27 milyon dolar
8. Dude Perfect – 20 milyon dolar
9. Logan Paul – 18 milyon dolar
10. Preston Arsement – 16 milyon dolar

Ne dersiniz, hemen çocuklara yönelik bir YouTube kanalı mı açmalı?

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Ailesinde Hangi Modellerde 120Hz Ekran Tazeleme Olabilir?

. . . . .