Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü: Yakında Türkiye’de!

Redmi 12C

Redmi 12C modeli güçlü işlemcisi ve uygun fiyatı ile görücüye çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulacak yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli artığını söyleyebiliriz. Özellikle dolar kurunun yükselmesi ile yüksek fiyatlı akıllı telefonların sayısı bir hayli arttı. Bu yüzden Xiaomi ve Redmi gibi Çinli üreticiler tarafından sunulan uygun fiyatlı akıllı telefonlar sıklıkla tercih ediliyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Redmi 11C modeli bir hayli ilgi görmüştü. Özellikle uygun fiyata sahip olan modelin orta segmentte en çok tercih edilen modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Uzun süredir Redmi 12C modeli hakkında ortaya çıkan sızıntıları sizler için derlemiştik. Sonunda söz konusu model tanıtıldı. Güçlü işlemcisinin yanı sıra uygun fiyatı ile de dikkat çeken modelin, orta sgement cihazlar arasında yer alması bekleniyor. Serinin önceki modelleri de ülkemizde satışa sunulduğu için, Redmi 12C modelinin de Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. İşte yeni modelin fiyatı ve sundukları.

Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü: Yakında Türkiye’de!

Ön panelini incelediğimizde 6.71 inçlik bir ekrana sahip olan modelin damla çentikli bir ekran tasarımından yararlandığını görmekteyiz. Söz konusu modelin fiyat etiketine benzer fiyatlarda sunulan telefonların tasarımlarını incelediğimizde özellikle çerçeve tarafında daha kalın çerçeveler görmekteydik. Fakat Redmi, 12C modeli ile birlikte uygun fiyat bandında bile ince çerçeve tasarımını yakalamayı başarmış durumda.

Redmi 12C

İşlemci tarafına baktığımızda ise MediaTek imzası taşıyan Helio G85 yongasına sahip olduğunu görüyoruz. Ülkemizde söz konusu işlemciye sahip olan akıllı telefonların fiyatlarına baktığımızda ise 5.000-6.000 ₺ arası bir fiyat karşımıza çıkıyor. Eğer Redmi 12C modeli bu fiyatlardan daha uygun bir etiket ile karşımıza çıkarsa, ilgi gören modeller arasında yer alabilir.

50 MP ana kamera olmak üzere ikili arka kamera kurulumu ile gelecek olan model, ön tarafta 5 MP’lik lens ile gelecek. Pilinin ise 10W hızlı şarj desteği ile gelen 5.000 mAh’lık kapasiteden ibaret olduğunu belirtelim. 100 dolarlık bir fiyata sahip olacak modelin önümüzdeki günlerde daha fazla detayı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo Kendi Üretimi Yonga Seti İle Piyasaya Meydan Okuyacak!