29 Ekim Online Anıtkabir Gezisi Nasıl Yapılır?

29 Ekim online Anıtkabir gezisi

Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle 29 Ekim online Anıtkabir gezisi büyük ilgi görüyor. Peki bu yıl internet üzerinden böyle bir gezi yapmak mümkün olacak mı? Hadi gelin buna birlikte göz atalım.

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’de yaşayan herkes için en önemli lider olarak kabul ediliyor. Onun en büyük katkılarından bir tanesi de hiç şüphesiz Cumhuriyet oldu. 1938 yılında siroz hastalığı nedeniyle hayata gözlerini yuman Atatürk, sevenleri tarafından gözyaşlarıyla uğurlanmıştı. Onun naaşı herkes son bir defa ziyaret edebilsin diye, 21 Kasım 1938 günü Etnografya Müzesi’ne yerleştirildi.

29 Ekim online Anıtkabir gezisi nasıl yapılır?

Tarih 10 Kasım 1953’ü gösterdiğinde Atatürk’ün naaşı Anıtkabir’e taşındı. Böylece alanın geniş olması ziyaretçi sayısını da artırdı. Şimdi ise; pandemi nedeniyle çok fazla kimse gidemeyecek belki ama sanal tur ile bunu telafi etmek mümkün. Bu web sitesi üzerinden Atatürk ile alakalı herşeyi görebilir ve Anıtkabir ziyaretinizi yapabilirsiniz.

29 Ekim online Anıtkabir gezisi

Dilerseniz bu web sitesinden kısaca bahsedelim. Sadece sanal Anıtkabir gezisi için tasarlanan web sitenin girişinde sizleri şu seçenekler karşılayacak.

Dış Mekanlar
Atatürk’ün Özel Eşyaları
Çanakkale Panoraması
Tablolar
Sakarya Ve Büyük Taarruz Panoramaları
Tonozlu Galeriler
Mezar Odası
Özel Kitaplık
İnönü Müzesi

29 Ekim online Anıtkabir gezisi ile yukarıda sayılan bütün yerleri görmeniz mümkün. Neredeyse canlı geziden hiçbir farkı olmayacak. Elbette bu tür manevi değeri yüksek yerleri canlı görmenin hissettirdikleri çok başka. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin de katkıları yer alan Anıtkabir, muhtemelen sanal ziyaretçi bile olsa büyük ziyaretçi akınına uğrayacak.

Anıttepe, Barış Parkı, Anıt Bloku, Atatürk ve Türk Devrimi Kütüphanesi gibi yerler Anıtkabir’in sembol mekanları arasında yer alıyor. Ayrıca 29 Ekim online Anıtkabir gezisi ile İsmet İnönü’nün Lahti, Kadın Heykel Grubu, Erkek Heykel Grubu, Tören Meydanı, Bayrak Direği gibi yerleri de gezebilirsiniz. Eğer şehir dışından geliyorsanız, Google Maps ile birlikte kaybolmadan Ankara’da Cumhuriyet Bayramı’nın tadını çıkarabilirsiniz. Sanal Anıtkabir turuna katılırsanız, düşüncelerinizi mutlaka yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 29 Ekim okullarda kutlanacak mı? Detaylar burada!

>> Mobil Abonelikler e-Devlet İle İptal Edilebilecek: İşte Merak Edilen Bütün Detaylar!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here