7.000 mAh bataryalı Samsung Galaxy M62 Onaylandı!

Galaxy m62

Samsung’un orta seviye modeli Galaxy M62, sertifikasını aldı. Yakında tanıtılması beklenen model hakkında işte tüm ayrıntılar.

Sasmung’un uzun süredir piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy M62 modeline ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda Galaxy M12 modeliyle beraber piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Fakat kullanıcıların uzun süredir beklediği söz konusu model hakkında hala resmî bir adım atılmadı. 7.000 mAh kapasitende devasa bataryası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni model hakkında bir gelişme daha yaşandı. Tayland’ın NBTC sertifikasını alan cihaz, artık tanıtım için gün sayıyor diyebiliriz. İşte orta-üst seviye arasında sayabileceğimiz cihaz hakkında bildiklerimiz.

Akıllı telefon kullanıcılarının, bir cihazda aradığı en önemli özelliklerinden biri bataryadır. Çünkü bazı kullanıcılar en büyük kapasiteli telefonları tercih ediyor. Bazı kullanıcılar ise, sayısal değerlerden daha çok, cihazın pil optimizasyonuna dikkat ediyor. Söz konusu Galaxy M62 modeli, 7.000 mAh bataryasıyla bir hayli ilgi topladı. Beklenen model satışa çıktığı takdirde, tercih edilme sebeplerinin başında pil kapasitesi gelecektir.

Galaxy M62

Galaxy M62 hakkında neler biliyoruz

İlk olarak FCC’de ortaya çıkan belgelere göre, 25W kutudan çıkaca­k şarj aleti ve 7.000 mAh pili ile kesinlik kazan­dı. Cihaz, farklı pazarlarda da F62 ismi ile satılaca­k. Ortaya çıkan GeekBench verilerine baktığımızda ise SM-625F model numarasına sahip olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber yeni model, Android 11 ile kutudan çıkacak.

Galaxy M62

Teknik detaylarını incelediğimizde ise, 6 GB RAM ile Exynos 9825 işlemcisine sahip olacak. Samsung’un, 7 Ağustos 2019 tarihinde piyasaya sürdüğü Note 10 serisinde kullandığı işlemci olduğunu söyleyelim. Her ne kadar üzerinden 2 sene geçmiş olsa da, hala performansını koruyan, ve orta seviyede en iyisi olabilece­k bir işlemci olacaktır.

Cihazın fiyatı ve tanıtım tarihi hakkında net bir açıklama bulunmuyor. Fakat fiyatını tahmin edecek olursak, 4G desteğine sahip olduğu için düşük bir fiyata sahip olacaktır. Kullandığı işlemcisinin 2 yıllık olması da, bu iddiayı kanıtlar nitelikte. Bu yüzden Samsung’dan orta seviye bir performans telefonu geliyor diyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Galaxy Z Fold 3 render görüntüleri ortaya çıktı. İşte tasarımı

>> Galaxy M21 Android 11 güncellemesi geliyor