75 Dolara telefon mu olur demeyin! Lava Z Serisi tanıtıldı!

Lava Z Serisi

Lava Mobiles’ın Z serisi, dört farklı model ile piyasaya sürüldü. En uygunu 75 Dolardan başlayan modeller hakkında işte tüm detaylar.

Lava Mobiles şirketi, GameChanger etkinliğinde dört farklı modelini tanıttı. Tanıtılan modelleri genel olarak incelediğimizde çok uygun fiyat etiketlerine sahip olduklarını görmekteyiz. Hindistan’da piyasaya sürülecek Lava Z serisi dört farklı model ile karşımıza çıkıyor. Bunlar; Lava Z1, Z2, Z4 ve Z6. Fiyat skalasına baktığımızda, 75 ile 136 Dolar arasında olan modellerin, Hindistan’da bir hayli ilgi göreceği düşünülüyor. Çünkü bir çok marka Hindistan’da bu fiyat aralığına sahip cihazlara bir hayli ilgi gösteriyor. Bu yüzden bir çok dev markanın yalnızca Hindistan’da piyasaya sürülmek üzere ürettiği modeller mevcut. Bu serinin de yalnızca Hindistan’da satışa sunulması bekleniyor.

Lava Z serisi fiyatları

  • Lava Z1 (2 GB + 16 GB) – ₹ 5499 (75 ABD doları)
  • Lava Z2 (2 GB + 32 GB) – ₹ 6.999 (95 ABD doları)
  • Lava Z4 (4 GB + 64 GB) – ₹ 8.999 (123 ABD doları)
  • Lava Z6 (6 GB + 64 GB) – ₹ 9.999 (136 ABD Doları)

İlk modelimiz Lava Z1, serinin en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıkıyor. Belgelere göre, bu model, Hindistan’da tasarlanan Askeri Sınıf Sertifikalı ilk akıllı telefon olarak görülüyor. Genel olarak cihazı incelediğimizde 2 GB RAM ve 16 GB depolama ile sunulacak olan model 480 x 854 piksel çözünürlük ile karşımıza çıkıyor.

Lava Z1

Serinin en yüksek modelleri olan Lava Z4 ve Z6 modellerine baktığımızda, ikisinde de 720p, 6,51 inçlik bir ekran karşımıza çıkıyor. Gücünü MediaTek Helio G35 yonga setinden alacak olan iki model, Android 10 ile kutudan çıkıyor. 123 ve 136 Dolar civarında satılacağı beklenen modellerin, serinin en iyi performans gösteren en uygun cihazlar olduğunu belirtelim. Z4 modeli 4 GB RAM‘e sahipken, Z6 modeli ise 6 GM RAM ile birlikte geliyor.

Lava Z4

Her iki model de 5.000 mAh pil kapasitesine sahip. Kamera kısmında ise iki modelde de üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar 13 MP ana kamera, 5 MP Ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerasıdır. Ön tarafında ise 16 MP çözünürlüğünde bir lens bulunuyor.

Serinin bir diğer modeli Z2 ise, Z4 ve Z6’nın Lite versiyonu olarak görünüyor. Benzer tasarım ile karşımıza çıkan cihaz, 2 GB RAM, 32 GB dahili depolama ve MediaTek Helio G35 yonga setine sahip. Diğer özellikleri ise Z4 ve Z6 modelleriyle bire bir aynı.

Lava Z2

Akıllı telefon pazarında, özellikle ülkemizde fiyatların yükselmesi ile düşük fiyatlı modellere olan ilgi artmış durumda. Düşük fiyat ile yüksek performans sunan modeller, ülkemizde en çok satılan modeller arasında yer alıyor. Büyük markalar, Hindistan’da yapıldığı gibi Türkiye’ye özel fiyat/performans cihazları sundukları takdirde, tüketici daha kolay memnun olacaktır. Umarız ülkemizde daha uygun fiyata akıllı telefonlar satılabilir.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M02s Çok Uygun Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunulabilir! İşte ürün hakkında fiyat ve detaylar…

>> Samsung, Galaxy M12 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor!