Ne Zaman Aşı Olacağız? İşte bu sorunun cevabını veren Web sitesi yapıldı…

Hali hazırda birçok kişinin aklında “Ne Zaman Aşı Olacağım?” sorusu var. Birleşik Krallık’ta Covid-19’a karşı toplu aşılama, Aralık ayında Pfizer aşısı ile başladı ve Oxford aşısının da uygulanmaya başlandığı Pazartesi (4 Ocak) günü haberlere yansıdı.

Arzdaki artışa rağmen, birçok Britanyalı başlangıçta öncelikli gruplara sunulan dozları ne zaman alacaklarını bilmiyor.

Her bir kişinin ne zaman aşılanacağını tahmin etmeye çalışan Omni Calculator. İngiltere’de aşı olmanın ne kadar süreceğini tahmin edebilen bir hesap makinesi başlattı. Tahmin, hükümetin öncelikler listesine ve olası aşılama oranına dayanmakta.

Hesaplama için internet kullanıcısı, diğer soruların yanı sıra yaşını, huzurevinde çalışıp çalışmadığını. Veya huzurevinde yaşayıp yaşamadığını, sağlık çalışanı veya hamile olup olmadığını bildiren bazı sorulara cevap veriyor. Ne zaman aşı olurum aracı ayrıca, ziyaretçinin bir sağlık sorunu olup olmadığını ve yeni koronavirüse karşı son derece savunmasız insan grubunda olup olmadığını bilmek istiyor.

Formu yanıtladıktan sonra, hesaplayıcı, iki dozun ne zaman uygulanacağına ilişkin olası bir tarihe ek olarak, aşı bekleme listesinde önünüzde kaç kişinin bulunduğuna dair bir tahmin sunuyor. Ne Zaman Aşı Olacağız?

Ne Zaman Aşı Olacağız?

Hesaplayıcıya göre, sağlık çalışanı olmayan, hamile olmayan veya hasta olmayan 30 yaşındaki bir kişi, 19 Haziran – 2 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında, 27 ila 38 milyon kişi önünüzde yaşarken, yalnızca iki doz aşı alacak. .

Aynı özelliklere sahip 65 yaşındaki bir vatandaşın önünde 9 ila 12 milyon kişi olacak ve bu yıl Mayıs ve Haziran ayları arasında aşılanacak, 45 yaşındaki bir sağlık profesyoneli ise Nisan veya Mayıs aylarında dozları alarak daha da ileride olacak.

İngiltere’de yaşasaydınız, yeni koronavirüse karşı aşıyı ne zaman yaptırırdınız? Öğrenmek için Omni Hesap Makinesi web sitesine gidin ve anketi yanıtlayın.

İlgili haberler

>> Koronavirüs Aşıları Türkiye’de Özel Hastanelerde Yapılabilecek: İşte Tüm Detaylar

>> Türkiye Sağlık Bakanlığı Çin Koronavirüs Aşısı Hakkında Açıklama Yaptı! İşte Detaylar