Samsung, Galaxy M12 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

galaxy m12

Samsung’un, önümüzdeki hafta, Galaxy M12 veya Galaxy M62 modelini piyasaya süreceği iddia ediliyor. İşte yeni seri hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere 14 Ocak tarihinde amiral gemisi serisi Galaxy S21 üçlüsü piyasaya sürülecek. Galaxy S21 ailesi piyasaya sürülmeden, M serisine ait bir modelin de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tanıtım afişlerinin sızdırıldığı modelin, Galaxy M12 veya Galaxy M62 olacağı iddia ediliyor. İlk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek olan modelin, büyük bir ekrana sahip olduğu ve damla çentikli ekran tasarımı ile geleceği biliniyor. Güvenilir sızıntıcı Mukul Sharma, önümüzdeki hafta Samsung’un yeni serisinin duyurulacağını iddia etti.

Samsung Galaxy M12 neler sunacak

Sızıntıyı gerçekleştiren kişi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Samsung’un yeni serisinin M12 olabileceğini iddia etti. Bununla beraber yeni serinin, büyük ekrana sahip olduğunu ve damla çentikli ekran tasarımına sahip olduğunu da ekledi.

Samsung Galaxy M12

Geçtiğimiz günlerde render görüntüleri ortaya çıkan Galaxy M12 modelinin tasarımını incelediğimizde, kare şeklinde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Kare kamera kurulumunun altında ise bir adet LED flaş bulunuyor. Cihazın ön yüzeyine baktığımızda ise, 6,5 inç 6,7 inç boyutlarında damla çentikli bir ekran bizleri karşılıyor. Söz konusu ekranın çene bölgesinin biraz kalın olduğu görülüyor. Fakat uygun fiyat ile piyasaya sürüleceği tahmin edildiği için, benzer fiyat seviyelerine sahip modeller ile kıyaslandığında kabul edilebilir bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim.

Samsung Galaxy M12

Yakın zamanda GeekBench’te ortaya çıkan Galaxy M12’nin teknik ayrıntıları da ortaya çıkmış durumda. Yeni model, Exynos 850 işlemcisinden güç alacak ve 3 GB RAM ile gelecek. Android 11 ile kutudan çıkacak olan modelin önümüzdeki hafta tanıtılması bekleniyor.

Samsung Galaxy M12

Geçtiğimiz aylarda render görüntüleri ortaya çıkan Galaxy M12 modelinin görselleri ile söz konusu afişteki görselleri incelediğimizde, iki fotoğrafın da aynı modele ait olduğu ortaya çıkıyor. Yüksek ihtimalle önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Galaxy M12’nin, fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler

>> Uygun fiyatlı 5G model Samsung Galaxy A32 sertifikasını aldı!

>> Samsung Galaxy S21 serisinin tanıtım videosu yayınlandı!