97 inç Ekranlı Kablosuz Televizyon: LG Signature OLED M

Akıllı televizyonlar, günümüzde özellikle ev ve ofis kullanımlarında oldukça önemli. Zira akıllı mobil işletim sistemi faktörü ve hem telefon hem de laptop gibi cihazlarla kablosuz bağlanılabilirlik, fazlasıyla kullanışlı. Peki bunlara bir de kablo ihtiyacı olmadan çalışan TV faktörünü eklersek ne dersiniz? Evet, işte karşınızda kablosuz televizyon: LG Signature OLED M.

LG, CES fuarında ilgi çekici ürünleriyle boy gösteriyor. Bu ürünlerden bir tanesi ise, LG Signature OLED M, basit tabirle kablosuz televizyon. Evet, bu ürün, çalışmak için bir kabloya ihtiyaç duymuyor. Peki nasıl oluyor da çalışıyor?

LG Signature OLED M, 97 inç ekran boyutuna sahip bir televizyon. Ev ve ofis kullanımları için yeterli bir boyut olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda 4K çözünürlük desteği de sunuyor.

Ürün, çalışmak için bir kablolu bağlantıya ihtiyaç duymuyor. Burada da devreye, TV’yle birlikte sunulan Zero Connect isimli cihaz giriyor. Bu, ufak boyutlu bir kablosuz HDMI vericisi olarak görev yapıyor. Böylece kablosuz televizyon çalışıyor, görsel ve işitsel detaylar rahatlıkla aktarılıyor.

97 inç Ekranlı Kablosuz Televizyon: LG Signature OLED M

Zero Connect adı verilen cihazda, 3 tane HDMI portu bulunuyor. Hepsinin de 4K çözünürlük ve 120Hz tazeleme değeri desteği var. Bu sayede hem yüksek çözünürlüklü filmler hem de yeni nesil konsollardaki oyun deneyimleri için net, akıcı detaylar mümkün oluyor.

Öte yandan LG, ürünün AMD FreeSync ve Nvidia G-Sync teknolojilerine destek sunduğunu da doğruladı. Böylece oyun oynarken görüntülerde yırtılma ve bozulmalarla karşılaşılmıyor. En azından firmanın ilettikleri bu yönde.

Kablosuz televizyon, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollar için iyi bir seçenek olabilir.

Peki bu kablosuz televizyon ne zaman satışa sunulacak ve fiyatı ne olacak?

IGN‘deki bilgilere göre Signature OLED M kablosuz televizyon fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli değil, ama ucuz bir ürün olmayacağı ifade ediliyor. Firmanın Signature serisinde yer alan örneklerden bir tanesini sunmak gerekirse, OLED R modelinin 100 bin dolarlık fiyat etiketi bulunuyor mesela.

OLED R, kullanılmadığı esnada, platformunun içine doğru gömülüp görünürden kaybolabilen bir televizyon. Böylece etrafta koca bir siyah ekran görmüyorsunuz ve daha iyi bir oda görüntüsü ortaya çıkıyor.

İlgili Haberler

>> ThinkPad Kullanıcılarının Rüyası Gerçek Oluyor: Lenovo ThinkPhone!