WhatsApp’ta Kendinize Mesaj Gönderin. Adım Adım Gösteriyoruz

WhatsApp Güncellemesi

WhatsApp‘ta hiç arkadaşınız yok mu? Üzülmeyin! Mesela, WhatsApp’ta kendinize mesaj gönderin. Bu tabii işin espri boyutu. Platform, gün içinde kaçırmak istemediğiniz detayları daha sonra kontrol edebilmeniz için kendi kendinize mesaj atmanıza imkân sunuyor. Peki bunu nasıl kullanabiliriz?

WhatsApp’ta yakın zamanda yayınlanan bir güncelleme sonucunda, artık isterseniz kendi kendinize mesaj atabiliyorsunuz. “Ne gerek var?” diye sorabilirsiniz, bu normal. Ama öte yandan, gün içinde bazı detayları, bazı işleri unutmamak için kendi kendimize mail attığımız, Facebook’tan sadece kendimizin görebileceği gönderi paylaşımları yaptığımız olmuyor mu? E oluyor haliyle. İşte WhatsApp, bu tip durumları daha kolay hale getirebilmek için size kendi çözümünü sunuyor.

WhatsApp’ta kendinize mesaj gönderin…

1. Önce WhatsApp uygulamanızı açın.
2. Yeni mesaj gönder simgesine tıklayın.
3. Karşınıza “Kişi seç” ekranı gelecek. Burada, “WhatsApp’taki kişiler” başlığının hemen altında, “Kendinize mesaj gönderin” ibaresini göreceksiniz. Buraya dokunun.
4. Evet, şimdi WhatsApp’ta kendinize mesaj gönderin. Karşınıza gelen mesaj ekranına istediğinizi yazabilir, link ekleyebilir ya da medya dosyaları ekleyip “Gönder” diyebilirsiniz. Bu özelliği, “Kullanışlı bir not defteri” olarak da düşünebilirsiniz.

whatsapp'ta kendinize mesaj gönderin
WhatsApp’ta Kendinize Mesaj Gönderin. Adım Adım Gösteriyoruz

Ek olarak, benzer gizlilik özelliklerinin diğer pek çok popüler sosyal medya uygulamasında da olduğunu hatırlatalım. Sonuçta internet ortamındayız, değil mi? Bir kişinin görmesi gereken detayları başkalarının yanlışlıkla bile olsa görmemesi gerekir.

WhatsApp’ta tek kullanımlık, 1 gösterimlik fotoğraf ve video nasıl paylaşılır?

WhatsApp'ta 1 Kere Görünüp Kaybolan Mesaj Sistemi

1. Önce WhatsApp’ta mesajlaşmak istediğiniz kişiyi seçin ve mesaj penceresini açın.

2. Telefon ya da tabletinizdeki fotoğraf ve video galerisine giderek paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçin.

3. Ekranın sağ alt köşesinde “1” ibaresini göreceksiniz. Üzerine tıklarsanız, “Bir kez göster” özelliği aktif olacaktır.

4. Fotoğraf ya da videoyu karşı tarafa gönderin. Evet, hepsi bu kadar.

Bu özellik, genellikle flört aşamasındaki çiftler için işe yarar deneyimler sunabilir. Keyifli sohbetler tabii ki güzel, ama bir yandan da güvenmek ve güvenlik önemli. İşte böylelikle platform, bulunduğunuz ortamdaki güvenlik düzeyini biraz daha yukarıya çekmiş oluyor.

İlgili Haberler

>> ThinkPad Kullanıcılarının Rüyası Gerçek Oluyor: Lenovo ThinkPhone!